Skocz do zawartości

Okulary modelarskie


diem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, (nie wiem do jakiego dzialu to wsadzic wiec wyladowalo w hydeparku).

 

Poniewaz ostatnio dostalem zapalenia spojowek na zboczu mam nastepujace pytania:

Jakich okularow uzywacie?

Jakie okulary warto kupic?

Czy w Polsce mozna dostac w przystepnej cenie?

 

Niedawno slyszalem o niby bdb okularach Bosha (skladane z wymiennymi szklami) kupionych w Praktikerze za 80zl. Ktos testowal? Okulary przeciwsloneczne za 30zl z marketu odpadaja poniewaz tylko raz ich uzylem i przez tydzien oczy bolaly mnie bardziej jak po zapaleniu spojowek.

 

Z gory dzieki za podzielenie sie wlasnymi odczuciami/doswiadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam okulary Zurich sunglasses. Idealne do latania modelami.Można w nich patrzeć na słońce bez mrużenia oczu. także nie straszne nam już przelatywanie przez słońce lub lot pod słońce. jedyna wada to ich wielkość, taki trochę powrót człowieka muchy;p Ale zaraz po założeniu ich zapomina sie o tym.

 

ps: wątek raczej do różnych, to raczej pozamodelarski dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tu nie chodzi o to ze one musza byc "modelarskie", maja chronic moje oczy przed wiatrem/sloncem. Coraz bardziej mnie oczy bola przy lataniu a nie mam zamiaru sobie wzroku popsuc. Stad tez ten wątek ktore sie sprawdzaja i jakich uzywacie. Bo to ze na okularach pisze "polaryzacyjne" to juz sie przekonalem ze moze mijac sie z prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrok to ja mam dobry, zle sie moze troche wyrazilem, chodzi o to ze ostatnio mialem "przyjemnosc" patrzenia w tanich okularach "niby polaryzacyjnych" na slonce a pozniej latanie na zboczu bez okularow (groch z oczu lecial).

Stwierdzilem wiec ze kupie sobie jakies w miare dobre okulary i to zalatwi sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał mam podobny problem co Ty ,ale dodatkowo noszę zwykłe okulary.

Jednak nawet w normalnych warunkach oczy potrafią mi łzawić i kilka razy Zbyszek lądował za mnie.

 

Normalne anyt-refleksy czy też tak zwane przeciwsłoneczne nic nie dawały , jedno spojrzenie w okolicy słońca i po zawodach.

 

Kilka razy "wyrwałem" od Bucza okulary o których pisał Łukasz (te od Chmila)

http://www.wieslawchmiele...sunglasses.html

 

Mimo że tanie nie są to rewelacja !!

Latasz do woli wpatrując się w niebo ,a nawet jak przeleci model przez linię słońca to i tak się nic nie dzieje!!!

 

Jeśli nie znajdę takich samych ,ale tańszych (nie modelarskich :evil: ) to na bank zamówię je na wiosnę, na nowy sezon .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dobrze maja Ci, co potrzebują tylko przeciwsłonecznych, nawet dla szpanu nosi się wówczas okulary. :shock:

Niestety nosząc korekcyjne można tylko pozazdrościć szpanerskich przeciwsłonecznych, pół życia wystarczały mi tak jak Szczepanowi szare fotochromy, ale do latania to trochę za mało.

Dlatego kiedy dolar był jeszcze w przyzwoitej cenie kupiłem sobie taki komplet: http://cgi.ebay.com/RAYBAN-RAY-BAN-6135-Gunmetal-w-GREEN-CLIP-Rx-GLASSES_W0QQitemZ130252154255QQcmdZViewItemQQptZUS_CSA_MWA_Sunglasses?_trksid=p3286.m20.l1116 , a teraz od trzech miesięcy nie mam czasu aby okulistę odwiedzić. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem przy okazji tekst dla osob noszacych okulary:

 

Znalazlam kilka firm/modeli, ktor eoferują mozliwość podpiecia szkiel korekcyjnych do szkieł slonecznych - w większości przypadkow są to okulary oferowane przez firmy specjalizujące się w sprzęcie dla rowerzystów. Podaję wyniki poszukiwań bo może ktoś skorzysta:

- Arctica - model S 32;

- BBB model BSG 20 Powerview (znaleziony przez krisa) lub BSG 19 Powerview II - cena ok 200 zł;

- Accent - model Onyx cena ok 99 zł;

- Zeppelin model o nr S- 275 do S-278 ceny ok 50-70 zł;

- X-trem - model nr 1656 i zdaje się, że nr 1491;

- większość ofery Rudy Project, ale niestety z wysokimi cenami (najtaniej 290zł za model Metys i Fobos, 390 zł za Graal) reszta cen powyżej 400 zł.

 

Andrzeju ja tylko z przymusu, zle sie czuje w okularach na nosie, tak samo jak w czapce na glowie :)

 

Ja wybieram sie do HiMountain jak znajde chwile czasu i tam wybiore sobie jakies okularki. Brendy badz Arctici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.