Skocz do zawartości

Akumulatorki LiFePo4


mati1988k

Rekomendowane odpowiedzi

Oj nie jest to takie proste :P

Znalazłem tylko coś takiego: http://www.emodel.pl/esklep/pdfdocs/a123_systems_ogniwo_life_3,3v_2300mah_l1.pdf

Ale tam jest napisane jakim prądem się ładuje, a mi chodzi o więcej informacji, np. o to czy można ładować normalną ładowarką czy trzeba jakimś specjalnym programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

sie zaleca..

choc ja latam od 1.5 roku na jednym pakiecie 14 celowym i nigdy nie balansowalem i sie nie rozjezdzaja.. zresztą tolerancyjne są wiec spoko o przeladowanie nie ma sie co bac o glebokie rozladowanie tez..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Używam od ponad pół roku (2300 mAh). Balansować jak dotąd nie było potrzeby. Jako ciekawostka-dwa razy rozladowały się do zera (zapomniałem wyłączyć odbiornik w modelu), voltomierz pokazywał zero. I też im nie zaszkodziło (śmiałem się, że zbalansowały się ujemnie-dokładnie do zera na każdej celi). Natomiast przy akumulatorach LiJon rozładowanie do zera zazwyczaj uszkadza jedną celę (tylko jedną, tę która pierwsza się wyzeruje). Ciekawe zjawisko zauważyłem dwa tygodnie temu. Akumulator LiJon (ogniwa z laptopa) 3s2p (bez żadnej bateryjnej elektroniki zabezpieczającej) przez pomyłkę, w pośpiechu naładowałem do napięcia 6,2 V na celę (o 2 volty za duzo, groźba nawet wybuchu). Co ciekawe, rozładowywały się żarówką przez prawie półtorej godziny do przepisowego napięcia 4,2 V/celę (wg. katalogu Panasonica). A więc nie zaszkodziło im to, oddały ten "nadmiarowo władowany prąd". I co jeszcze ciekawsze-po tym zabiegu ich pojemność wzrosła z 1600 mAh do 2100 mAh. Po rozładowaniu żarówką zrobiłem trzy cykle przepisowe i ciągle mają pojemność 2100 mAh. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.