Jump to content

Poszukuje tranzystora SI4856 smd


ertman_176

Recommended Posts

Witam

Dane katalogowe znajdziesz tu:

http://www.vishay.com/docs/71881/si4856dy.pdf

To jest tranzystor MOSFET z kanałem typu N, o dop uszczalnym napęciu dren-źródło (Uds) = 30v i o prądzie drenu 17A. Wg danych z "Elektrody" nie ma bezpośredniego zamiennika.

Według tego co wiem, to elementy tej firmy (VICHAY) sprzedaje POLTRONIC, ale tego tranzystora nie mają w aktualnej ofercie. Zadzwoń, czy napisz do nich może coś wygrzebią, jak rozumiem to potrzebujesz 1 szt. Inna możliwośc to zastąpienie podobnym, N-MOSFET - jeżeli to stopień końcowy regla 3f, to raczej należy wstawic 3 nowe tego samego typu i jeżeli jest miejsce na płytce to niestety pokombinować z wyprowadzeniami, bo te nie muszą się zgadzac z oryginałem.

Pozdrowienia

PP

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje

 

Dane już znalazłem wczesniej. Elektrode też sprawdziłem.

 

Problem wyglądał w skrócie tak że ten tranzystor miał zwarcie i regulator chodził na max obrotach. Po jego demontażu regulator działa tylko ma około 30A.

 

Zadzwonie do Poltronica w poniedziałek.

 

Regulator to szczotka 45A - mlodego modelarza który zwarł końcówki pare razy bo "nie wiedział" że trzeba to odizolować ... A mówiłem mu tym ...

 

Czy uważasz że można by zastąpić mu ten tranzystor tranzystorem w standardowej obudowie lub też dać wiekszy smd ??

 

EDIT:

 

Już rozmawiałem z tym sklepem - niestety nie spodziewaja sie tego elementu w najbliższym czasie. Napisałem także do Jeti. Zobaczymy...

Link to comment
Share on other sites

Witam

Jeżeli koszty naprawy i przesyłki jakie zaproponuje JETI, nie będą satysfakcjonowały Twojego Kolegi, to pozostaje tylko zamiennik. To czy będzie to smd, czy obudowa do montażu przewlekanego , to nie ma znaczenia pod warunkiem zapewnienia warunków chłodzenia jak w oryginale. Dla zachowania symetrycznego obciązenia, wydaje się że należy jednak wymienić wszyskie 3 tranzystory końcowe.

Pozdrowienia

PP

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.