Skocz do zawartości

Poszukuje tranzystora SI4856 smd


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dane katalogowe znajdziesz tu:

http://www.vishay.com/docs/71881/si4856dy.pdf

To jest tranzystor MOSFET z kanałem typu N, o dop uszczalnym napęciu dren-źródło (Uds) = 30v i o prądzie drenu 17A. Wg danych z "Elektrody" nie ma bezpośredniego zamiennika.

Według tego co wiem, to elementy tej firmy (VICHAY) sprzedaje POLTRONIC, ale tego tranzystora nie mają w aktualnej ofercie. Zadzwoń, czy napisz do nich może coś wygrzebią, jak rozumiem to potrzebujesz 1 szt. Inna możliwośc to zastąpienie podobnym, N-MOSFET - jeżeli to stopień końcowy regla 3f, to raczej należy wstawic 3 nowe tego samego typu i jeżeli jest miejsce na płytce to niestety pokombinować z wyprowadzeniami, bo te nie muszą się zgadzac z oryginałem.

Pozdrowienia

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje

 

Dane już znalazłem wczesniej. Elektrode też sprawdziłem.

 

Problem wyglądał w skrócie tak że ten tranzystor miał zwarcie i regulator chodził na max obrotach. Po jego demontażu regulator działa tylko ma około 30A.

 

Zadzwonie do Poltronica w poniedziałek.

 

Regulator to szczotka 45A - mlodego modelarza który zwarł końcówki pare razy bo "nie wiedział" że trzeba to odizolować ... A mówiłem mu tym ...

 

Czy uważasz że można by zastąpić mu ten tranzystor tranzystorem w standardowej obudowie lub też dać wiekszy smd ??

 

EDIT:

 

Już rozmawiałem z tym sklepem - niestety nie spodziewaja sie tego elementu w najbliższym czasie. Napisałem także do Jeti. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli koszty naprawy i przesyłki jakie zaproponuje JETI, nie będą satysfakcjonowały Twojego Kolegi, to pozostaje tylko zamiennik. To czy będzie to smd, czy obudowa do montażu przewlekanego , to nie ma znaczenia pod warunkiem zapewnienia warunków chłodzenia jak w oryginale. Dla zachowania symetrycznego obciązenia, wydaje się że należy jednak wymienić wszyskie 3 tranzystory końcowe.

Pozdrowienia

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.