Skocz do zawartości

Pierwszy samolocik (po dlugim czasie)


pjk11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Majac troche wolnego czasu (zima) postanowilem wrocic do modelarstwa. Teraz chcialbym przypomniec sobie co nieco i chce zrobic rwd5 by skazoo. Mam problem z wyborem aparatury. Czy ta http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=203 bedzie dobra do rwd5, a pozniej do modelu esa http://www.cyber-fly.pl/produkt-682.html ?

A jezeli nie, to jaka wybrac w cenie do 500 zlotych?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo nie ten dział, do aparatur jest dział "elektronika"

sekundo jeśli chcesz się bawić, nie kupuj aparatury 4 kanałowej. Minimum to 5 kanałów, i radyjko powinno mieć pamięć do co najmniej 6 modeli. I chyba raczej jednak zastanowiłbym się nad 2,4 GHz, chyba że zakończysz modelarski rozwój na park flyerach.

I wcale nie musisz początków od depronu robić, jeśli miałeś wicherka to znasz cirka techniki i możesz sobie jakiegoś balsiaczka zmajstrować, chociaż depron wiadomo szybkość nieporównywalna robienia i napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak latałeś Wicherkiem możesz zacząć odrazu od ESA, napewno dasz sobie radę bo w tych modelach kilkakrotnie złamany kadłub nie jest żadnym problemem.Natomiast skrzydła raczej nie ulegają większym urazom.5 śmigieł + dwie butelki CA + przyspieszacz i do dzieła. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 35 MHz jest sporo zakłocen, i jesli nie uzywasz naprawde dobrych odbiornków (PCM z podwojna przemiana) albo nie latasz dalekood miast, to są z tym problemy. Przynajmniej ja miałem i rozbił mi sie z tego powodu jeden model.

2,4 GHz to raczej przyszlosciowa technika, nie musisz pytac o kanal i praktycznie zero zakłóceń. Ja mam spektrum DX7 i to bardzo dobre radio (przesiadłem się z futaby), na elektryki spokojnie wystarczy DX6i (chociaz za to w DX7 masz 4 serwa w zestawie, wiec cenowo wychodzi podobnie).

Pomysl o modelu typu telemaster 400, jak chcesz moge Ci plany zmodyfikowanej przeze mnie wersji wysłać, to bardzo fajny trenerek na prąd (tylko wg mnie ta wersja 400 jest troszke za mała, byłoby lepiej powiekszyc go o 20-25%) jest prawie jak wicherek ale lzejszy i chyba ładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli chcesz zaczynać z ESA [ustaliliśmy wspólnie że możesz] to nie zaczał bym od p11 tylko od FW 190 lub czegos podobnych rozmiarów. Nie chodzi w tym o to że model z nie tej strony, może to być Huricane czy też mig3. Są to samoloty deko wieksze od p11 i beda IMO troche prostsze w pilotażu.

 

Zajrzyj koniecznie do działu ESA i tam zapytaj kolegów o dobór wyposażenia.

 

Z mojej strony dodam tylko że firma spectrum posiada także w swojej ofercie nadajnik DX5e - tańszy jednak bez komputera. W dziale elektronika/aparatury znajdzieisz opis aparatur spektrum wliczając odczucia z użytkowania takie jak "jak leży w rekach".

W związku z ceną $ aparatury Spectrum polecam szukać w sklepach w UK lub też poprostu kupić w polsce. Dokładniejsze info w dziale.

 

Co do ładowarki także znajdziesz dużo informacji w dziale elektronika/ładowarki. W skrócie ładowarka turnigy/iMax z wbudowanym balancerem + zasilacz od komputera/gotowy zasilacz ładowarki/akumulator samochodu.

 

Akumulatory - pomogą koledzy w dziale ESA, Rhino [marka akumulatorów] to ostatni hit

 

Serwa - dział ESA, najprawdopodobniej coś z szeroko pojętej klasy 9gram

 

Śmigła - dużo śmigieł - rozmiar pod konkretny silnik dobrane w dziale ESA

 

Klej i aktywator - do dostania w każdym pożądnym sklepie modelarskim

 

Cyber-fly.pl to sklep profesjonalnie zajmujący sie modelami ESA - jeżeli masz odpowiedni fundusz możesz szukać całego wyposażenia u nich lub też cześci w polsce.

 

Twoją uwage powinieneś także zwrócić ku modelom firmy Multiplex - model easy star oraz easy cub to modele odpowiednie dla osób zaczynających. Są także zrobione z EPP. Przychodzą z wszystkim poza elektroniką. Model składa sie okolo 1-2h. Jednak znają swoją cene - chociaż IMO są jej warte.

 

Polecam ogólną lekturę forum. Pod kontem sklepu Unitedhobbies.com oraz serwisu paypal.pl - są to chyba najlepsi przyjaciele "młodego" modelarza który nie posiada żadnego sprzetu RC.

 

Sklep ten nawet po dzisiejszym kursie 1$ - 3,26zł według paypal.pl jest sporo tańszy od sklepów poskich wliczając nawet wysyłke niektórych artykułów - paczka 100g kosztuje około 18zł a 2kg około 75zł

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.