Skocz do zawartości

Calowa nakrętka do silnika ENYA


pmaverick

Rekomendowane odpowiedzi

Oto wycinek se strony producenta, druga i trzecia pozycja od konca:

1227810297988mj4.png

 

Ja tez z niedowierzaniem przykładalem grzebień, okazało sie, że to jednak M5x0,9, a nie "błąd w druku" :wink: Kazy moze sam to sprawdzic. Wiek silnika nie ma specjalnie znaczenia, bo wszystkie Enya 09 miały ten gwint na wale, podobnie jak produkowana do tej pory 09 IV. Ten gwint mają też 15 1B (nastepne modele silnikow 2,5 miały już zwyczajny M6), 11CX i Ultra 11CX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Castoramie bywają zestawy do gwintowania (39 elementów), w których jest również rozmiar M5X0,9. Tylko wymyślili sobie, że zwykłym ręcznym gwintownikiem można gwintować w jednym przejściu. Szczerze powiedziawszy nie bardzo widzę nacinanie gwintu tym wynalazkiem w stali. Aluminium jeszcze jakoś daje się tym gwintować.

Spróbować można- tylko skąd wziąć surówkę nakrętki M5 :?: bo przerabianie ze zwykłej M5 (X0,8) to chyba nie jest najlepszy pomysł :crazy: . Niewiele by zostało zwojów o pełnym zarysie. Z ciekawości spróbuję co wyjdzie z takiego eksperymentu :roll: ( mam wspomniany zestaw).

Może dwie takie "niepełnosprytne" nakrętki jedna za drugą dadzą radę utrzymać śmigło na jego miejscu.

Jeśli efekty będą nie najgorsze to Ci podeślę kilka takich przerabiańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba konwersji ze zwykłej M5 na M5X0,9 wypadła nie najgorzej :roll: :faja: .

Jeżeli reflektujesz na takie "cosie" to wrzuć mi swój adres na PW- w poniedziałek Ci wyślę 6 szt. takich przerabiańców.

Za ewentualnie zgubione w przyszłości śmigła nie odpowiadam :wink: :devil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.