Jump to content

Szukam osoby która posiada drona Yuneec Typhoon H


Rotation
 Share

Recommended Posts

Witam

Poszukuję osoby która posiada lub dobrze zna model drona Tuneec Typhoon H. Posiadam takowy model od kilku miesięcy, wykonałem nim kilka lotów ale mam sporo pytań a nie chce zaśmiecać forum. Wole zapytać się albo poprzez ten temat zadając pytania i otrzymując informacje lub na „priv”

 

 

 

Widzę, że na razie zero odzewu. Może napisze mój najważniejszy problem

Może wyda się to głupie dla kogoś kto ma Typhoona H może i oczywiste ale mam problem z chowaniem podwozia. Tzn nie potrafię go złożyć. Wiem, że na aparaturze st16 jest przełącznik. Niestety po jego przełączeniu nic się nie dzieje. Wiem, także  że można złożyć  podwozie dopiero jak dron wzbije się na określoną wysokość chyba 10m. Wszystko fajnie ale niezależnie czy dron jest na 60m czy na 10 podwozie jest nadal rozłożone i widzę je w obrazie przesyłanym przez kamerę.

Już zastanawiałem się czy nie zależy to także od trybu jaki mam załączony przy lataniu tzn Angel  albo Smart. Zmieniałem te tryby w locie przełączając przełącznik od chowania podwozia i dalej nic…

Już zaczynam podejrzewać czy nie SA uszkodzone Serwa. Trochę dziwne ze oba. Znalazłem kilka filmików z naprawy tych serw i zauważyłem, że osoba ta potrafiła chować  i otwierać podwozie w czasie gdy dron leżał sobie na podłodze. Właśnie chciałem się zapytać jak to zrobić . Wtedy zobaczył bym czy słychać dźwięk chowanego podwozia. To SA najczęstsze usterki Serwa. Słychać je ale podwozie się nie chowa lub nie rozkłada. Ja natomiast nie wiem jak mogę to sprawdzić.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zbyszek. Tak jak kiedyś pisałem teraz to ty jesteś właśnie ten najlepszy specjalista od tego drona.

 

Niestety z Typhoonem H nie miałem styczności więc koledze za bardzo nie pomogę . Gdyby to był Q500 4K to owszem bym pomógł . Zresztą niech próbuje szukać pomocy na RC FPV Forum . Tamto forum jest typowo dronowe . Może nie zostanie odesłany do wujka Google .

Link to comment
Share on other sites

Panie i Panowie …problem rozwiązany :)

Jest ta: nie prawdą jest , że yuneec typhoon H musi wznieść się na min 10 m by schować podwozie. Ja mój model rozebrałem z gimbala i śmigieł położyłem plecami na ziemie by można było sprawdzić jak zachowuje się podwozie. Po zbindowaniu modelu trzeba te 1-2 min odczekać by model miał gotowość. Udało mi się uruchomić podwozie tzn jedna noga w ogóle nie dawała życia nawet brak buczenia a jedna noga składała się nawet nie do połowy. Serwa rozebrałem. Mechanizm jest prosty przekładnia i silniczek napędzający śrubę po której wędruje w jedna lub drugą stronę trzpień który popycha podwisie wysuwając je lub chować. Elektrycznie by było widać uszkodzeń ( np. urwanego przewodu z silnika ).  Rozebrałem łożyska wszystko potraktowałem WD i wszystko poczyściłem i rozruszałem. Każde serwo miało dość mocno odkręcona przekładnie od silnika. Po dokręcałem poskładałem ….i tatataddtatata dam DZIAŁA :) 400zł w kieszeni

post-2708-0-82752800-1566046275_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.