Skocz do zawartości

Nano DLG - Funny Fast Birdy


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaż mi plik corela/dxf bo nie widze

Pawel...te pdf-y to sa krzywe wiec zamiana ich na dxf-a czy corela to kilka klikniec

Faktem jednak jest ze wlasciciel sobie raczej tego nie zyczy i nalezy to uszanowac.Skoro plany udostepnil to nie widze problemu aby kazdy sobie zrobil taki model dla siebie i we wlasnym zakresie , ale juz grupowe ciecie moze byc problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja uważam co następuje: nikt nie chce chyba czerpać zysków ze sprzedaży zestawu tego modelu ciętego laserem? Tak jak pisał Rapier - jeden wytnie nożykiem, inny obrysuje (tym bardziej PDF-a) i wrzuci na laser... To tak, jakbym poprosił kolegę modelarza, żeby wyciął mi te części bo lepiej mu idzie obróbka balsy. Technika idzie do przodu. Póki model nie będzie cięty i sprzedawany ZAROBKOWO jako zestaw, myślę że wszystko powinno być ok. Ale to jest moje zdanie i ja tak to widzę.

 

Zawsze można wystosować maila do autora, czy miałby coś przeciwko żeby ktoś w celach nie - zarobkowych wyciął nam - entuzjastom tego maleństwa laserem kilka sztuk, z zaznaczeniem, że model nie będzie cięty komercyjnie a po prostu zamówiony w kilku egzemplarzach dla zmniejszenia kosztów... Plan został wyrysowany przez Rapiera nie po to, żeby mógł na nim zbić kokosy, tylko po to żeby było mu łatwiej ulotnić to maleństwo... Można dołączyć przeprosiny za zaistniałą sytuację i wyjaśnienie, że plan DXF został opracowany przez Arka tylko w celach niekomercyjnych.

 

Myślę że takie podejście diametralnie zmieniłoby postać rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wystosować maila do autora, czy miałby coś przeciwko żeby ktoś w celach nie - zarobkowych wyciął nam - entuzjastom tego maleństwa laserem kilka sztuk, z zaznaczeniem, że model nie będzie cięty komercyjnie a po prostu zamówiony w kilku egzemplarzach dla zmniejszenia kosztów... Plan został wyrysowany przez Rapiera nie po to, żeby mógł na nim zbić kokosy, tylko po to żeby było mu łatwiej ulotnić to maleństwo... Można dołączyć przeprosiny za zaistniałą sytuację i wyjaśnienie, że plan DXF został opracowany przez Arka tylko w celach niekomercyjnych.

 

Popieram - to kto napisze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mail poszedł, jak tylko dostanę odpowiedź zamieszczę ją.
Obawiam się, że odpowiedź będzie odmowna.. choć bardzo bym się cieszył gdyby było inaczej. Moim zdaniem jak się nie zgodzi warto zaproponować coś w rodzaju opłaty licencyjnej od wyciętej sztuki. Niech by to było coś w okolicach 5-10EUR i cena będzie znośna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.