Skocz do zawartości

Nano DLG - Funny Fast Birdy


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

pytanie do Rapiera:

Czy w swoim modelu do napędu sterów zastosowałeś rozwiązanie zaproponowane w zestawie czy popychacze w bowdenach?

 

Jestem w trakcie składania modelu i muszę przyznać, że zestaw jest dopieszczony bardzo starannie. Cała galanteria jest świetnie wykonania i wszystko pasuje.

Jeżeli ktoś ma dylemat czy jednak wycinać samemu czy kupić to polecam to drugie rozwiązanie. Co prawda kurs euro nie jest może teraz najbardziej sprzyjający ale gdyby uległ zmianie w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imgp4666.jpg

Oto moje maleństwo. Z serwami ale bez odbiornika i zasilania waży w tej chwili 80 g. Tak więc jeszcze waga wzrośnie o jakieś 20g.

Oczywiście pochwalę się osiagami po oblocie.

Pozdrawiam

Gajowy

 

ps. dzięki Rapier za upewnienie mnie co do tych sprężynek - działają rzeczywiście wyśmienicie. Jak Ci się udało uzyskać wagę 78 g ze wszystkim?! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości co do tej konstrukcji- to mogę ją śmiało polecić! Modelik faktycznie lata wyśmienicie. Leci jak po sznurku, ciekawy jest sposób sterowania który o dziwo sprawdza się! Przy wadze niemal 80g jest praktycznie nie do zajechania, po mocniejszym rzucie udaje się uzyskać kilkanaście metrów co daje chwilę zabawy. Świetny model żeby wyskoczyć na chwilę na łąkę, porzucać godzinkę i wrócić.

Jednym słowem polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Koledzy, oj kusicie modelem :mrgreen: .

 

 

Świetny model żeby wyskoczyć na chwilę na łąkę, porzucać godzinkę i wrócić.

Jednym słowem polecam

 

Raczej ledwo wrócić do domu po tym rzucaniu. hehe

 

 

rapier, Jaką Dałeś balsę na żeberka i stateczniki. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam pytanie, związane z nano, bo nie mogę się doczytać na planach. W których miejscach należy wzmocnić konstrukcje sklejką [0,6mm]? [na pewno miejsce przykręcania wkrętów] Wnętrze kadłuba oznaczone w planach na niebiesko? Czy to może też jest balsa?

 

Reszta jest czytelna.

 

Bardzo pomocna stronka od rapiera: http://www.rc-network.de/forum/showthread.php?t=70633

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Ponieważ leży mi jeden odbiornik wolny (AR6100) to postanowiłem sobie coś takiego wystrugać. Zastanawiałem się bardziej nad usterzeniem motylkowym i skrzydłem z klapolotkami. Tyle, że wznios skrzydła wynosi na oko 8° i nie wiem ile powinno być... wydaje mi się, że 3° powinno być ok. Ale na razie zrobię płat bez lotek, potem dorobię następny. Tylko pozostaje kwestia motylka, nigdy w tym nie siedziałem. Zastanawiam się nad poszerzeniem stat. poziomego do 31cm i podniesieniu o 36°, ale nie wiem czy to będzie dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę trochę temat... czy 1 deska balsy starczy na cały modelik? Zebra będą cięte laserem więc zużycie automatycznie się zmniejszy... Chcę po prostu zrobić listę co trzeba kupić, żeby później nie płakać, że materiału zabrakło, a nie będę miał dostępu do sklepu modelarskiego przez 2 tygodnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 lat później...

Wybaczcie że odgrzebuje temat z czeluści forum, ale mam pytanie, może ktoś jeszcze pamięta jak ustawiał modelik. Zbudowałem model (waga ~100g), po wyrzucie pięknie szybuje do góry (przy mocniejszym hlg/dlg robi pętlę)... i jak cegła spada w dół  :(. Nie spotkał się ktoś z czymś takim? Może w innym modelu? (jestem początkującym modelarzem, także wybaczcie mi moją niewiedzę i może banalne pytania) 

Sprawdzałem środek ciężkości i próbowałem coś pokombinować z nachyleniam płata i steru wysokości - bez efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz ustawienia rzut/lot? Masz w ogóle zaprogramowane to w aparaturze? Bo ustawienia poprawne dla rzutu, absolutnie nie pasują do lotu poziomego.

 

Więcej informacji bo inaczej nie mamy jak Ci pomóc...

 

Jak model szybuje rzucony nie za mocno w poziomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.