Skocz do zawartości

BF 109 Guillows rozp. 42cm


upgrayedd

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to i tym modelem może sie pobawić. Gdy powstawał to modele RC nie były tak pupularne i dostępne. Tylko czy można jeszcze gdzieś dostać śmigła do gumówek?

 

www.gamahobby.pl kilka się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego ma nie mieć zabawy? Gumówkom zawdzięczamy spory wkład w rozwój modelarstwa. To, że obecnie jest to dziedzina mało popularna, nie znaczy, że nie ma z niej zabawy. Dobra gumówka może nieźle bawić i jest tania w eksploatacji. A to, że nie masz w ręku aparaturki nie świadczy o niczym.

Może klega nie chciał się pakować w ogromne koszty? Może po prostu chciałby zobaczyć, jak model wzbija się w powietrze? Może mu się spodoba i pójdzie dalej.

Wmawanie komuś, że z modelu swobodnego nie będzie mieć zabawy jest działaniem destrukcyjnym.

Nawet własne odświadczenia mogą być mylące bo to, że coś nie podobało się danej osobie, wcale nie znaczy, że niespodoba się innej. :wink:

 

Przyznam ci się, że zamiast iść do mojego kolegi 2 domy dalej i polatać jego nemo, to latam gumówką Sowa.

Lecz co do zabawy, w końcu ci się to znudzi, i będziesz jęczał,,Tato daj mi kasę na nemo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię Mario, że z RC jest identycznie - co jakiś czas chcesz nastepny model!

 

Ty akurat zgodzę się z tobą w 100%, wiem to z doświadczenia mojego kolegi który ma dość bogatego ojca i aktualnie dysponuje PIĘTNASTOMA modelami rc.

Ale przecież zamiast kupować ten model, mógł kupić najtańszą gumówkę za 20zł

i przyoszczędzić 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię Mario, że z RC jest identycznie - co jakiś czas chcesz nastepny model!

 

Ty akurat zgodzę się z tobą w 100%, wiem to z doświadczenia mojego kolegi który ma dość bogatego ojca i aktualnie dysponuje PIĘTNASTOMA modelami rc.

To i tak kiepsko :)

Moj przyjaciel Paul nie ma bogatego ojca - ale za to niezle zarabia - i jak jedzie na latanie to wrzuca do vana tak cos okolo 20 - co tydzien ma cos nowego :crazy: i co tydzien twierdzi, ze to juz ostatni :lol: - teraz idzie do niego Mamba - dran - a lacznie ma wszystkiego z 50 modeli i z 5 helikow...

Mam zdjecie zawartosci jego vana - jak lapka odbiore z serwisu to wstawie zdjecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest PFM RC.

Po prostu wydałeś kase w błoto, zamiast kupić sobie chociaż chińską, to zdalnie sterowaną zabawkę np. heli performer za 40 zł.

A z tego modelu z allegro to zabawy nie będziesz miał.

 

Mario pisalem w innym watku zebys zaczal wiecej czytac i przestal pisac. A ty swoje. no i stalo sie. Pieprznales idiotyzm roku.

oczywiscie ze z tego modelu bedzie mial wiecej zabawy niz z g.. za 40 zlotych, a na pewno wiecej niz z helikopterka za te pieniazki.

To byl bardzo madry zakup ciekawego zestawu gumowki. bedziesz mial wiele przyjemnosci przy skladaniu. i potem sporo satysfakcji, kiedy spojzysz na efekt koncowy. Nie musisz robic go latajacego, mozeszzrobic w wersji "na polke" pieknie bedzie sie prezentowal. mozesz odrysowac czesci i zrobic dwa, jeden latajacy, drugi na polke.. Mozesz go, w pozniejszym czasie, kiedy bedziesz mial wieksz4e doswiadczenie w modelarstwie wyposazyc w mikro-sprzet RC. a mozesz plany przekserowac na wieksze i zrobic w innej skali...

dobry zakup, szczegolnie za te pieniadze.

 

Gratuluje wyboru

baxter.

P.S.

Co do pokrycia proponuje klasyke. papier japonski i cellon. ladnie sie bedzie prezentowal. Konstrukcja stara, zestaw 'klasyczny" wiec beda do niego pasowaly stare metody i materialy.. takie nooo... troche z ubieglej epoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mammuth - ja niestety nie mam ani bogatego ojca, ani dobrze płatnej pracy :( Mam za to dwie sprawne ręce co pozwala mi co jakiś czas cieszyć się nowym( własnoręcznie wykonanym modelem) :devil:

 

Bron boze nie chcialem nikogo urazic :(

Podziwiam wszystkich, ktorzy sami buduja/skladaja - nawet jezeli maja tylko jedno latadlo ;)

Poza tym mamy z Paulem powiedzonko - dzieki bogu, ze te modele ktos sklada - bo mamy czym latac.

On jak i ja - nie buduje sam nic co ma wiecej niz 10 czesci :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stecio, bardzo fajnie, że kupiłeś ten model. Jak dostaniesz go do rąk, to nie spiesz się. Przestudiuj dokładnie plany i instrukcję.

A zanim dotrze do Ciebie możesz poczynić przygotowania:

Skombinuj sobie jakąś równą deskę - nazwijmy ją "deską montażową"

Na tę deskę możesz przykleić warstwę korka, albo położyć przycięty arkusz płyty kartonowo-gipsowej, żeby podczas sklejania móc przypinać do niej elementy modelu szpilkami

Zaopatrz się w szpilki, klej, papier ścierny różnej gradacji, ostry nóż (np. taki z łamanym ostrzem).

Klej proponuję typu "wikol" czyli jakiś do drewna. Koledzy pewnie zaproponują CA (cyjano akrylowy) ale ja stanowczo odradzam - jako początkujący będziesz miał z nim tylko problemy.

 

Jak będziesz już wyposażony w materiały, narzędzia i zestaw modelu, połóż plan montażowy na deskę montażową, przykryj go folią przeźroczystą (np. taką do owijania kwiatków) i sklejaj model przypinając go do deski szpilkami.

 

Co do pokrycia to proponuję, żebyś został przy papierze japońskim. Jest na forum temat dotyczący krycia modeli:http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=2131&postdays=0&postorder=asc&start=0 .

 

Jak będziesz miał jakieś pytania to śmiało! Pomożemy Ci zbudować ten model. I na pewno będziesz miał z nim dużo fajnej zabawy. Nawet jak nie poleci to nabierzesz doświadczenia, a tego nigdy za wiele :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię Mario, że z RC jest identycznie - co jakiś czas chcesz nastepny model!

 

Ty akurat zgodzę się z tobą w 100%, wiem to z doświadczenia mojego kolegi który ma dość bogatego ojca i aktualnie dysponuje PIĘTNASTOMA modelami rc.

To i tak kiepsko :)

Moj przyjaciel Paul nie ma bogatego ojca - ale za to niezle zarabia - i jak jedzie na latanie to wrzuca do vana tak cos okolo 20 - co tydzien ma cos nowego :crazy: i co tydzien twierdzi, ze to juz ostatni :lol: - teraz idzie do niego Mamba - dran - a lacznie ma wszystkiego z 50 modeli i z 5 helikow...

Mam zdjecie zawartosci jego vana - jak lapka odbiore z serwisu to wstawie zdjecie ;)

 

Nie powiedziałem tylko że ten mój kolega ma 9 latek :)

 

Co do zdjęcia, to chętnie je obejrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

model już skończony :jupi: poniżej footy

sklejałem go klejem cyjanoakrylowym pokryłem go japonką z cellonem

nie testowałem czy lata ale nawet jak nie lata super wygląda i ładnie się prezentuje na półce

http://img161.imageshack.us/my.php?image=85133375rh9.jpg

http://img296.imageshack.us/my.php?image=24975092mb5.jpg

http://img82.imageshack.us/my.php?image=14144199gc5.jpg

http://img213.imageshack.us/my.php?image=75428207aj4.jpg

http://img145.imageshack.us/my.php?image=42974556lm6.jpg

http://img187.imageshack.us/my.php?image=46131365ni4.jpg

 

zginęła mi szybka od kabiny pilota ale spróbuję ją jakoś dorobić

mam pytanie czy teraz mogę go jeszcze jakoś pomalować

 

i jak się wam podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może najpierw kabinka?

Jak i czym będziesz chciał malować?Widać że to lekki model i farba też musi być położona lekko.

 

jak pisałem wcześniej kabina mi się zgubiła i muszę ją jakoś dorobić

a pomalowałbym go farbkami revella i model master

 

 

EDIT:

jednak malować nie będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.