Skocz do zawartości

Podzielenie szybowców...


blackriver

Rekomendowane odpowiedzi

To ja proponuje iść na całość i zrobić podobnie jak na rcgroups:

Rzutki ( lepiej nazwać DLG i HLG)

Makiety i pół makiety

Termiczne

Zboczowe

Warsztat

Szybowce

Motoszybowce

Tu latamy

 

I ewentualnie aby Ci co latają zawodniczo F3J,B,F nie byli pokrzywdzeni to też im można dział zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuje iść na całość i zrobić podobnie jak na rcgroups:

Rzutki ( lepiej nazwać DLG i HLG)

Makiety i pół makiety

Termiczne

Zboczowe

Warsztat

Szybowce

Motoszybowce

Tu latamy

 

No taki podział myślę, żeby każdemu odpowiadał... tylko teraz co na to moderatorzy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Przepraszam Rafał, coś wolno myślę. Jeśli ma być grupa:

- DLG, HLG;

- makiety i półmakiety;

- termiczne (myślałem, że to F3J, F3B też można podciągnąć);

- zboczowe (myślałem, że to F3F);

- motoszybowce;

to co ma zawierać grupa szybowce ? Jakich innych ma dotyczyć ?

Przepraszam, ni cholery nie "skumam".

-Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku jeśli tak rozumować to po co mamy osobne działa na akrobaty, modele F3A, makiety i modele spalinowe?

 

taki wymysł obecnych moderatorów, i ni jak nie wiadomo gdzie posta napisać :D YAK54 z CMPro w założeniach producenta to 3D, a w życiu tego nie lata.

 

Pochlastali tamte działy pal licho ale szybowce niech pozostaną nie tknięte !! !! Czy DLG nie jest modelem termicznym?? chyba sztuka jest załapać się nim z termike mało bo małą ale termike :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Rafał - przecież to("szybole"-brrrr, modele 1 kontaktu ?) wszystko szybowce termiczne, nie ? F3J, F3F które wpisałem w nawiasach przecież tam należą, więc po cholerę oddzielna grupa ? Zresztą pusta albo z 2 wątkami na rok. Nie widzę sensu (większego) na podział. Jeśli ma być aseptycznie i estetyczniej to może wydzielić DLG,HLG, ale mnie nie przeszkadza.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu (większego) na podział. Jeśli ma być aseptycznie i estetyczniej to może wydzielić DLG,HLG

Też tak myślę. Jedyną grupą modeli, która jest wyraźnie popularna na forum to rzutki. Reszty, czyli f3j/b czy zbocze, jest zdecydowanie mniej i te działy będą pozostawały puste dłuższy czas.

RCgroups generuje o wiele większy ruch, do tego bardziej rozłożony na wszystkie kategorie i tam jest to w pełni uzasadnione.

Jeżeli już dzielić, to proponuję rozważyć pomysł podziału ze względu na wielkość. Bo ponoć jednak ma on znaczenie ;)

Małe

1,5m

2m i więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest racja w waszych zdaniach. Głównym powodem podziału, według mnie, jest usystematyzowanie tematów. Narazie wszystko się upycha do jednego worka i trzeba w nim grzebać by coś znaleźć. Prawda jest, że jest tu mały ruch ale można zrobić małe porządki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz chcecie koniecznie dzielic to .... Wg moich obserwacji, jest spory ruch w tematach typu , pierwszy model , easy glider , szczotka na 3f... i badz madry i nazwij to inaczej niz (bez obrazy) - tanie i male modele. Moze wiec jakos tak. A moze faktycznie podzielic ze wzgledu na rozpietosc. Tylko co wspolnego maja ze soba Raketenwurm i Easy Glider ? Rozpietosc podobna a problemy , konstrukcja i zakres wiedzy zupelnie inne.. Moze wiec High i Low ? Granica nie jest sztywna - na wyczucie.

 

Acha , jeszcze jedno. Moim zdaniem juz podzial na szybowce i motoszybowce jest sztuczny i niepotrzebny. Taki podzial jest byc moze dobry w urzedzie rejestrujacym statki powietrzne. A w naszym przypadku ? Gdy ktos doklada silnik do modelu , to juz powinien zmieniac dzial ? To w koncu ten sam model ktory pewnie juz ma/mial na grupie swoja historie !

 

pozdrawiam - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.