Skocz do zawartości

Znaleziono model


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zaś o rekordy odległości chodzi, to znany bywalcom "Śmietnika" Batman stracił kiedyś kontrolę nad depronowym modelem, którego zaopatrzył wcześniej chyba w półlitrową butelkę paliwa

Był to dość sfatygowany model Pitss'a (BULDOG) z EPP wyposażony w silnik os 15 :), ale zbiornik to tylko 330 ml :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

latałem dziś swoim piperkiem ,a że uczę się dopiero podstaw więc stwierdziłem że wyżej będzie bezpieczniej , niestety model oddalił się na tyle że już nie widziałem czy lecę do siebie czy w siną dal.... szukałem go 2 godziny jeżdząc po okolicznych polach tracąc nadzieje aż w końcu.... widzę jak ochroniarze przed magazynem jakieś firmy stoją w kółku i debatują nad czymś , okazało się że mój niepozorny piperek z EPP przeleciał prawie 4km i kretował na dachu ich kanciapy :crazy: , pomyślałem zatem żeby napisać może nr tel gdzieś np. na skrzydle i dodać że dla znalazcy nagroda czy coś w tym stylu i chyba tak zrobię przy następnym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

a jak napiszemy numer telefonu z adresem i potem przyjdzie koles lub kilka, zaczna sie pytac o to dlaczego model ktory uciekl spadl na nowa s-klase czy inna marke na ktora stac kazdego zwyklego smiertelnika... oj to zaboli, jezeli to depron lub cos podobnego, szkody znikome ale taka spalinowka z silnikiem 50cm... szkoda myslec, a do tego moga dojsc ofiary w ludziach.

 

prawie jak `oszukac przeznaczenie`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

gewiner, na zachodzie popularne jest ubezpieczenie modelarskie, które pokrywa chociaż straty materialne wynikłe z używania latających modelu sterowanych... Odpowiedzialność!

 

Zastanów się, czy nie chciałbyś sie dowiedzieć, czyj model spadł na Twoje auto i wgniótł Ci dach / wybił szybę? Pewnie że byś chciał... A nóż właściciel modelu ma ubezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj ok południa w okolicach pomiędzy Łodzią a Konstantynowem model motoszybowca wpadł w potężny komin i niestety szybko straciłem z nim kontakt wzrokowy

Wczorajsze noszenia plus wiatr mogły spowodować ,że odleciał daleko a może nawet bardzo daleko zwłaszcza że był to model o niezłej lotności .

Kolor żółty z czerwonym napisem na skrzydle Rozpiętość 2,6m

Gdyby ktoś wiedział coś o losie zaginionego byłbym wdzięczny za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jakaś miła Pani z Pychowic znalazła samolot. Cytuję:

 

"Dzisiaj, tzn w Boże Narodzenie znaleźliśmy w krzakach przy "Smietniku" duży samolot. Wisiał na drzewie, chyba zupełnie nic mu się nie stało. Nie wisiał tam chyba długo, bo był czysty. Nie znam się na samolotach, więc trudno mi coś więcej na jego temat napisać, ale wydaje mi się, że jest bardzo fajny i że ktoś jest bardzo zmartwiony tym, że go zgubił.

Zabraliśmy go na przechowanie, jest pod dobrą opieką. Właściciela proszę o kontakt telefoniczny 602 231 929

Anita"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo czyta się o poszukiwaniu właścicieli zaginionych modeli. Zastanawia mnie czemu nie praktykowane jest podawanie swoich choćby numerów telefonu czy innych danych by ułatwić uczciwym znalazcom zadanie. Taka "tablica rejestracyjna" w widocznym miejscu. W przypadku podpisu na modelu nie byłoby też wątpliwości czy się jest na pewno właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam znalazłem dziś bardzo piękny model w okolicach Ostrołęki,stał sobie przy polnej drodze jak by ktoś tam go zostawił przez przypadek.Model nie jest zniszczony ma tylko zgiętą jedną goleń podwozia.Chętnie zwrócę model prawowitemu właścicielowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam, wiele modeli ucieka a zwłaszcza wlnolatek, ja sam tego doświadczyłem i kilka modeli znikneło, ten znalazca to wspaniały człowiek trafia się jeden na sto tysięcy . Było by dobrze podać z jakiej klasy jest ten model będzie łatwiej wszystkim, a co do odległości to ta sytuacja nie ma znaczenia , przypomnę tylko że model F1A z Rybnickiego lotniska potrafił dolecieć pod Tarnów i co ? wszystko jest możliwe. Penie modelarze RC powiedzą co to za wartość takiej wolnolatki ano jeżeli jest to węglówka jak moja ostatnia to jest to już poważna kwota jak na modelarza.Jeżeli to możliwe to podajcie klasę wystarczy F1 czy RC i będzie łatwiej.

Pozdrawiam wszystkich. H.J. Morgała

pol-1169

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od instruktora dostałem informację iż jakiś dobry obywatel znalazł model latający na drzewie w okolicy Zamku Szyszko mBohusza na Bielanach. Człowiek jest na tyle dobry że chce oddać go w ręce właściciela. Jeżeli więc znacie kogoś komu model odleciał w siną dal dajcie znać. Jeżeli opis będzie się zgadzał ze znaleziskiem to model wróci do właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.