Skocz do zawartości

Pierwszy model RC - Pelikan Focus


malin_pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Podłączyłem wszystko tak jak na obrazkach w instrukcji włączam pakiet i wszystko zaczyna chodzić jak chce nawet nie włączając nadajnika.

 

Ehhhh ... Musisz zapamiętać jedną rzecz.

NAJPIERW WŁĄCZAMY NADAJNIK POTEM ODBIORNIK.

Bez włączonego nadajnika serwa będą dziczały, bo nie będą łapały sygnału, tylko same zakłócenia.

 

Najpierw nadajnik, potem odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to najprawdopodobniej kwarce. A i tak glebe zaliczył bo za ostro w górę go puściłem i ułamał się kawałek kadłuba. Ale wszystko pozkładałem skleiłem ca i kupiłem takie bandaże/taśmę i jeszcze tym poowijałem jutro powtórka z rozrywki. Mam nadzieję że tym razem lepiej pójdzie. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , mam pytanie do was a szczególnie posiadaczy pc focusa i easy stara : Wymieniam silnik na bezszczotkę w focusie (pelikan) i nie wiem jaki wykon dać przy montażu (w którą stronę patrząc od dzioba na stery : w prawo czy lewo).Skłon jest w górę to pamiętam z oryginalnego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Standardowe mocowanie śmigła jest moim zdaniem kiepskie i często zdarza się, że wał obraca się wewnątrz tego piasto-kołpaka, dlatego warto je wymienić na coś zaciskanego śrubą.

 

 

 

 

 

 

Witam, przed tygodniem rozpoczolem sezon wiosenny ;-) jak i dzisiaj troszek "probowalem" polatac :) i juz wiem o co chodzi otoz jak napisales wzcesniej te mocowanie jest nietety felerne bowiem slizga sie na mocowaniu :( probowlaem jaksas tasma izolacyjna podlkleic ale niesttey na wiele to sie nie zdalo :( moze macie jakis patent aby to rozwiazac ? ;-)

 

 

 

pozdrawiam

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie wiem jaki wykon dać przy montażu

 

Os silnika powina "mniej wiecej" celowac w srodek ciezkosci. mam takiego Focusa, a wlasciwie mialem z silnikiem bezszczotkowym. na smigle 6x3 smigal az milo, a ze smiglem 7x6 po prostu wymiatal. Problem przy tym wiekszym smigle to koniecznosc duzego odsuniecia silnika od belki ogonowej i problem z trymowaniem..

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

hej wszystkim po rou ;), niestety jeszcze nie udalo mi sie go oblatac :/ cos jest chyba nie tak, kupilem nowy zacisk na smiglo juz na pewno sie nie slizga :/, poogladalem filmiki to te samoloty startuja po 10-15 metrach a moj leci na wysokosci jakiej go puszczam jakies 30-40m po czym jak chce go leko poderwac do gory to labo dostanie podmuch wiatru z ktorejs ze stron i przywala w ziemie albo poorstu nieco sie podnosi i tez przekreca sie na ktoras ze stron i nie dam rady go z tego wyprowadzic :. braukuej lotek ?

 

dzieki za wszelkie sugestie, moze kupic jakies mocnijeszy silnik ? no juz nie wiem tyle razy klejony byl ze juz brakuje mi slow i zaczyna brakowac checi :/

 

 

pozdrawiam

malin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.