Skocz do zawartości

Pierwszy model RC - Pelikan Focus


malin_pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

no to musze przyznac ze ejstem pod mocnym wrazeniem, moj w porownaniu do twojego to jakis mul, przy czyms taki jak tam dales w gore to moj od razu laduje 90stopni w ziemi :/

 

pozdrawiam

 

 

a moge jakos latwo sprawdzic co to za silnik, albo moze za male smigielko ?

 

no sam juz nie wiem o co chodzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
hej wszystkim po rou ;), niestety jeszcze nie udalo mi sie go oblatac :/ cos jest chyba nie tak, kupilem nowy zacisk na smiglo juz na pewno sie nie slizga :/, poogladalem filmiki to te samoloty startuja po 10-15 metrach a moj leci na wysokosci jakiej go puszczam jakies 30-40m po czym jak chce go leko poderwac do gory to labo dostanie podmuch wiatru z ktorejs ze stron i przywala w ziemie albo poorstu nieco sie podnosi i tez przekreca sie na ktoras ze stron i nie dam rady go z tego wyprowadzic :. braukuej lotek ?

 

 

 

 

pozdrawiam

malin

 

Mam DOKŁADNIE ten sam problem! ;/

Umiesz już latać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że miałem źle założone śmigło... dlatego nie mogłem się wzbić, po drugie dzisiaj z rana kilka lotów pod wiatr,wszystko pięknie ładnie ale gdy tylko model dostanie wiatr z boku to już nie dam rady go wyprostować i za każdym razem kret. To wina wiatru/braku lotek na dużych skrzydłach czy może moja?

Ja odnoszę wrażenie że brakuje lotek.

Polatam jeszcze jak wiatr ucichnie, jednak umiem tylko lecieć przed siebie z skręcaniem to już większy problem i zawsze kret... ;/ Może latać wyżej i wokół siebie a nie jak ja próbuję do siebie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przede wszystkim sporo za mały ciąg i prędkość. Przecież można latać bez lotek.

Czytając ten wątek też odniosłem takie wrażenie. W dodatku fabrycznie w Focusie siedzi chyba napęd szczotkowy? Po tylu niepowodzeniach, o których pisał Lochu, szczotki pewnie są w fazie degradacji.

Wymień napęd na 3-fazowy a pakiet na LiPo (o ile w oryginale był NiMH) i wtedy spróbuj raz jeszcze. Odczujesz różnicę.

I nie wydaje mi się, żeby lotki były niezbędne do nauki latania. Sam zaczynałem na kierunku i wysokości a lotki przydały mi się dopiero do akrobacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam lotki. kto nie latał Focusem bez lotek, tego proszę o powstrzymanie sie od komentarzy. Mozna, ale model ma 3 sekundy opóźnienia w reakcji na ster. (przy wietrze).

jak zrobić lotki poszukaj w moich postach i w mojej galerii, są tam fotki mojego Focusa. Lotki maja wymiar 3x30cm.

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 2 pytania.

Czy to normalne że focus ma tylko 200m zasięgu?, kilka razy model mi już spadł ;/

(baterie są nowe)

Od czego zależy jaki mam zasięg? od nadajnika? kupię lepszy będę mógł dalej latać?

 

 

Edit:

 

Właśnie skończyłem latać i mam jeszcze jedno pytanko czy bardzo gorące kable, odbiornik, regulator oraz bateria to normalne? Ile powinienem przelatać na baterii 8,4V 1100mAh oryginalnej z zestawu powiedzmy cały czas na maksymalnych obrotach? latałem jakieś ~7min i bateria padła:/ Zwarcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasięgu masz antene z odbiornika całą za modelem? Bo jeżeli masz w kadłubie schowaną to możliwe że 200 zasięgu będzie. Zapewne latasz na pełnym gazie, wynieś model na 100 metrów i rób kółeczka nad głową, bedziesz nisko to znowu winda na 100 metrów, wtedy mozesz polatać 20-30 minut na jednym akusiu. Kable dlatego gorące bo cały czas na full gazie latasz czyz nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam całą za modelem, robię kółeczka.

Latam gdzieś na 30m, za 1h bateria będzie naładowana to postaram się wyżej :D

Co do kabelków, jak mam podłączoną baterię kilka minut i nic nie robię to też się wszystko grzeje nie tak mocno ale jednak, może tak ma być?

A jak polatam to blaszka z regulatora jest tak gorąca że nie można na niej palca przytrzymać, nie znam się może to normalne zjawisko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.