Skocz do zawartości

Kompilowanie pliku


Poli25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przeglądałeś ten plik jeden katalog wyżej: https://github.com/ArduPilot/ardupilot/blob/master/BUILD.md

 

W nim są zawarte jakieś informacje odnośnie kompilowania projektu.

Pierwsze co znalazłem może w jakiś sposób Cię naprowadzi.. Niestety więcej nie pomogę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, czarobest said:

Jeśli dobrze rozumiem to może tak:

image.png.c8aba2573b1aa82c40ed24d46f9033ea.png

 

Pokazujesz gdzie zapisać i powinieneś dostać pliki hex:

image.png.0f6290c81be04474642cf6928f30d1b2.png

 

 

OK, tylko jak skompilować np kompas lub barometr mając pliki.h i.cpp? Ale dobrze mnie naprowadziłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arduino generuje plik hex tylko tymczasowo. Po wyłączeniu plik jest kasowany. Zamiast eksportowania można zrobić tak: w katalogu Arduino/lib jest plik preferences.txt. Gdzieś tak na na wysokości 56-tej linijki powinien być wpis #build.path=build. Poniżej dopisz ścieżkę do katalogu gdzie ma zapisać pliki, np.: build.path=d:\Hex\build  Jak dasz "Zweryfikuj" to tam znajdziesz wszystkie wygenerowane pliki. W tym też hex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak się uda?

Otwórz plik .cpp  Najlepiej za pomocą programu Notepad++. Skopiuj zawartość do nowego okna w Arduino. Najpierw oczywiście usuń z niego te wszystkie  Void-y. Ma być czyste. Teraz "Zweryfikuj" i ... Sam musisz sprawdzić czy zadziała. Nie mam tych twoich plików. Aha, plik .h musi być w katalogu z plikiem .cpp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, e-mir napisał:

Może tak się uda?

Otwórz plik .cpp  Najlepiej za pomocą programu Notepad++. Skopiuj zawartość do nowego okna w Arduino. Najpierw oczywiście usuń z niego te wszystkie  Void-y. Ma być czyste. Teraz "Zweryfikuj" i ... Sam musisz sprawdzić czy zadziała. Nie mam tych twoich plików. Aha, plik .h musi być w katalogu z plikiem .cpp

 

Co to znaczy usun voidy? A jak funkcja zwraca void to co? Kidys pisali void main() i co ma zmazac maina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uzupełnienie do poprzedniego wpisu:

Nie trzeba wklejać. Wystarczy do nowego sketcha dodać plik (Szkic/ Dodaj plik) i wskazujesz najpierw .cpp potem .h i ew. następne. Tak też dodajesz potrzebne biblioteki (Szkic/ Dołącz bibliotekę)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.