Skocz do zawartości

Prymus RC - trenerek 1,6 m


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Kiedy ja nie"potrafiem". :D

 

A tak na poważnie, model poleciałby ale wyskoczył problem z nogą i przeleżał trochę w piwnicy.Przy okazji świątecznych porządków znalazły się skrzydła, zapomniałem że je zrobiłem.Potem okazało się że trenerek już mi nie potrzebny bo jakoś ominął mnie etap nauki latania trenerem spalinowym.Szymon będzie miał pociechę z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 7 miesięcy temu...
Gość slawekmod

Dziś przyszedł Szymon a że wzięło go na latanie spalinami postanowił dokończyć niegdyś mojego prymusa.Przybył z dwiema połówkami skrzydła a wyszedł z jednym całym.Zrobił mi fotkę podczas pracy :D.

dsc0296.jpg

dsc0297l.jpg

dsc0298j.jpg

dsc0299t.jpg

dsc0301i.jpg

dsc0302i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
.. .A to wszystko dzięki Jędrkowi ze cos takiego "popełnił"

 

Dokładnie tak jak piszesz Szczepan.

 

Jak by moja żona zobaczyła dziś pył balsowy w kuchni to aż sie boję myśleć co by było, ale nie zobaczy bo jest nad morzem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Koledzy, powiem wam tak. Sławek ma dar modelowania w rękach, poza tym on na każdy problem ma 1kk (czytaj jeden milion) pomysłów. Jak sie patrzy na robotę Sławka, to sie to takie lekkie i proste do wykonania wydaje :D Niemniej, w tym skrzydle jest kawał dobrej roboty. Dzięki Sławek! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Koledzy, powiem wam tak. Sławek ma dar modelowania w rękach, poza tym on na każdy problem ma 1kk = 1m pomysłów. Jak sie patrzy na robotę Sławka, to sie to takie lekkie i proste do wykonania wydaje :D Niemniej, w tym skrzydle jest kawał dobrej roboty. Dzięki Sławek! :)

Luzz, kolo, luzzz. :D Zobaczymy jak będziesz tym modelował po niebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Tak sobie łączyłem bagnetem ze sklejki 7,5mm na długości 24cm owijając dźwigary w centropłacie razem z łącznikiem rovingiem węglowym i klejąc wszystko na żywicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zdjęcie ma wznios w taki sposób że górne dźwigary są w linii prostej.Jakoś tak zdjęcie dziwnie wyszło ale górna pow. skrzydła jest w jednej osi.

 

Andrzeju, być może pamiętasz jaki powinien być kąt zaklinowania płata względem statecznika? Chyba będzie trzeba podszlifować łoże skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Są lotki to w razie czego Szymon będzie walczył.Najwyżej wezmę urlop i zrobimy w 3 dni nowe skrzydełka.Próbowałem złamać skrzydło podpierając je na końcówkach i naciskając na centropłat i uginało się ze 2cm ale nie puściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Własnie odpaliłem rysunki i sprawdziłem. Profil skrzydła przy kadłubie ma +1.5° wzgl. statecznika.Na końcówce jest na 0 (skręcenie).

 

Dzięki, w sobotę sprawdzę kąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Będzie dobrze. Jakby co to dorobi sie mu uszy :D o ile w pierwszym locie nie pozbieram go do czarnego wora ;) Zobaczymy jak to sie będzie latało z takim wzniosem. Następne skrzydła, o ile będzie taka konieczność, spróbuję, znaczy się spróbujemy zrobić w technologii styro+balsa. Ale to odległe czasy, przydzie wyposażenie i folia, pchniemy temat dalej, narazie nie ma co gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.