Skocz do zawartości

serwo na kierunek, budowa akrobatki


stawoj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zawsze kupowałem modele gotowe a teraz postanowiłem zrobić modelik sam własnoręcznie, jestem teraz na etapie zrobienia mocowań do serw kierunku i wysokości i tu moje pytanie czy serwo HXT 900 (8gr) może być wsadzone na kierunek i wysokość w modelu poniżej:

(trochę spory ten kierunek a chciałbym trochę poszaleć)

 

ogólne parametry:

rozpietość 100 cm

długośc 88cm

przewidywana waga do lotu 800 gr

 

boczki2.jpg

 

a tu jak go budowałem od początku:

 

tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę zaryzykuje i zobaczę na tych hxt 900. Usiadłem sobie nie dawno i zrobiłem ze sklejeczki mocowanie na HXT ale dałem troszeczkę dłuższą gdyby było trzeba wsadzić większe, najwyżej sobie poszerzę otwór :). Tak mi się nudziło że nawet zrobiłem takie malutkie podkładki antywibracyjne z plasterków depronu, pewnie głupota ale co tam. Na dodatek na drugim zdjęciu chyba już poznajecie jaki bedzie napęd kierunku ? :)

 

serwo.jpg

 

serwo2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i założyłem na kierunek serwo TowerPro MG16R ,20 gr o większym udźwigu do 3Kg z metalowymi zębatkami. Powiem wam, że jestem pełen podziwu dla tego rozwiązania bo ster kierunku w każdym położeniu jest tak sztywny jakby był przyklejony.

 

linki2.jpg

 

linki1.jpg

 

linki3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , nie jest tak źle jak by sie wydawało. Odnośnie półki na serwo to jest ze sklejeczki, która ma takie po bokach wycięcia na te dwa dźwigarki sosnowe, pionowe. Wchodzi tymi wycięciami w te listeweczki i nie ma szans by to na milimetr puściło, dobrze to widać na tym wcześniejszym zdjęciu z serwem HXT 900.

Odnośnie orczyka to jest on przyklejony normalną żywicą i delikatnie zalaminowany. Orczyk jest z laminatu 1 mm, który przed przyklejeniem mocno zmatowiłem papierem ściernym bo troszeczkę się świecił i pewny jestem że połamałbym szybciej statecznik niż to bym odkleił.

 

orczyk1.jpg

 

orczyk2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię żebyś wylądował gdy rusza ci się ster kierunku z jednej strony na drugą

 

Tak na chłopski rozum, w momencie gdy ster sie odklei raczej zmieniać kierunku lotu bardzo nie będzie, bo nie będzie siły żeby zmienić jego położenie. Będzie sie po prostu poddawać podmuchowi powietrza - tak mi sie przynajmniej wydaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.