Skocz do zawartości

Taranis Q 7x potencjometry


ryszardg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W Taranisie potencjometr w skrajnych położeniach wychyla serwo od -100 do +100 ,a jak zrobić żeby w krańcowych ustawieniach potencjometru wychylał od 0 do +100 .Może nie fachowo opisane ale mam nadzieję że ktoś zrozumie i podpowie .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
W Taranisie potencjometr w skrajnych położeniach wychyla serwo od -100 do +100 ,a jak zrobić żeby w krańcowych ustawieniach potencjometru wychylał od 0 do +100 .Może nie fachowo opisane ale mam nadzieję że ktoś zrozumie i podpowie .Pozdrawiam
Na chyba ostatniej stronie menu masz zakresy pracy poszczególnych kanalow, mozesz tam je reversowac, nadawac wage kazdemu wychyleniu itd

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dokładnie co chcesz jest możliwe.

Jeżeli zamiast   -100 ustawisz 0 będziesz  miał regulację od 0 do 100% ale lewa strona ruchu potencjometru ( -100 -0 ) będzie miało 0. Impulsy zaczną płynąć do serwa po przekroczeniu środka potencjometru.

Może to Ci wystarczy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak udało mi się ustawić ale o ile to możliwe to bym chciał wykorzystać cały zakres.

 

W tym trybie kanał 9 (CH9) służy do ustawienia czułości aplikowanej korekty(stabilizacji),wg wzoru korekta0%-100% = ABS(CH9-M), gdzie 0% (ok. 1500μs) to brak korekty, a ±100% (czyli ok. 1000μs lub 2000μs) to maksymalna korekta.Przy standardowym przyporządkowaniu do potencjometru w aparaturze RC wartość środkowa będzie zatem odpowiadała brakowi korekty (!), a regulowaniepotencjometru w lewo lub prawo (nie ma znaczenia w którą stronę) będzie zwiększałokorektę proporcjonalnie do100%. Warto zatem ustawić na kanale krzywą, która będzie powodowała,że potencjometr wyregulowany maksymalnie np. w lewo będzie ustawiał kanał na 1500μs (brakkorekty), a wyregulowany maksymalnie w prawo na 2000μs (maksymalna korekta).

 

Chwiałbym to zrobić ale nie wiem jak .Teraz wartości skrajne to 1000μs i 2000μs

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.