Skocz do zawartości

Taranis qx7 i hitec flash5 trener uczeń.


Łukaszasw27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, chcę wprowadzić w świat naszego hobby nowego kolegę, mam taranisa oraz stare radio hitec flash5 na kwarce. Czy jest możliwość ich połączenia w trybie instruktor- uczeń? Proszę napiszcie jaki konkretnie kabel kupić i jak to zrobić. Jeśli komuś zalega, chętnie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie bez szans.

   -nawet różne nadajniki tego samego producenta nie zawsze dają się połączyć .

 

Hitec Flash 5 na kwarce -to prawdopodobnie stary nadajnik z lat 90ych ?  i pewnie flash 5x ?  (miałem taki...)

Jeśli tak -to to możesz spiąć tylko z innym flash 5 lub z flash 4.                  Taranis i stary hitec flash 5  - te dwa radia dzieli 20 lat technologi...

 

Pewnie "teoretycznie" dałoby się dorobić jakiś interfejs -ale taniej i prościej będzie radio zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy taranis przyjmie komendy ppm z flasha ? czy wymienia informacje  protokołem "komputerowym' ?  Nie mam pojęcia jak z taranisem -czy ma gniazdo trainer -czy dane wymienia po wi-fi?

 

 Pracując w trybie ucznia flash 5 zasilany był z nadajnika master a nie z własnego pakietu.Miał PPM.     Nie sądzę, żeby ktokolwiek produkował kabel gotowca dla nadajnika z przed 20 kilku lat pasujący jednocześnie do współczesnego innej firmy. Na pewno należy co najmniej samodzielnie wykonać przewód z wtyczkami  odnajdując odpowiednie piny w gniazdach. Prawdopodobnie z przełącznikiem na tym kablu. 

 

wartość starego flash 5 to góra kilkadziesiąt zeta...

kabel, wtyczki + czas na wykonanie kosztują  więcej.   Po prostu nie warto takiej rzeźby. Chyba,ze komuś się bardzo nudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z taranisem nie wiem -pisałem, że nie mam pojęcia jak w taranisie  ...

 

            -od lat bawię się  hitecami      (poza krótkimi romansami z graupnerem bodajże mc12 i jakimiś taniutkimi hype, kyosho które do   modeli  bywały w komplecie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.