Skocz do zawartości

[nowicjusz] - pytanie o silnik i aparature do modelu


smootny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
zamawiacie bezpośrednio

bezposrednio.

 

ok w takim razie i ja zamawiam :mrgreen:

 

edit :

 

- zapomniałbym o śmigle - jakie wybrać ?

 

- zastanawiam się czy nie kupić odrazu silnika który można by jednocześnie zastosowac w rwd5 i jako pasujący do mojego Extra 300 - jego waga to około 840-930g .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7340&Product_Name=SuperSimple_70A_ESC

 

czy ten regulator można stosowac w modelach prostszych i tych bardziej "wyczynowych" czy stosuje się go tylko w jakiegoś typu zestawach ??

Pytam ponieważ chciałbym kupić coś przyszłościowo - jakiś lepszy....

 

Pomiędzy 30A

https://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6458&Product_Name=SuperSimple_30A_ESC_(card_programmable)

i 70 A

https://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7340&Product_Name=SuperSimple_70A_ESC

 

jest mała różnica cenowa - i stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70A nie ma BEC więc dodatkowo trzeba posiada BECa i pakiet zasilający odbiornik i serwa. Czyli koszt już się potroi jak nie więcej.

Po drugoe ten 70A działa na pakietach od 4S.

Po trzecie jest około 3 razy większy od tego 30A i sporo ciezszy. Nie kombinuj bo przedobrzysz. Nie ma czegoś takiego jak sprzęt uniwersalny i przyszłościowy w modelarstwie. Tego juz mnie koledzy nauczyli na forum.

Zapomnij o tej 70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70A nie ma BEC więc dodatkowo trzeba posiada BECa i pakiet zasilający odbiornik i serwa. Czyli koszt już się potroi jak nie więcej.

 

Tylko przypomnę że żadnego BEC`a posiadać nie trzeba a najprostszym rozwiązaniem jest użycie oczywiście pakietu do odbiornika 4,8V lub 6V :) W małych modelach może być to pakiet wykonany z akumulatorków AAA więc koszt nie znów tak kolosalny i problemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem zgodnie ze sztuką jak to powinno wygladac :-)

 

No nie do końca bowiem zasilanie z pakietów Nixx jest jak najbardziej "zgodne ze sztuką" jak to już tak zwiesz :)

Zewnętrzny BEC + aku Lipol to tylko ostatnia "moda" zasilania odbiornika ale nigdy konieczność czy też - przede wszystkim - większa pewność zasilania. Raczej ten sposób podyktowany jest jakością obsługi pakietu LiPo w stosunku do pakietów Nixx i tylko czasem zyskiem wagowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagowym owszem , a pozostaje jeszcze kwestia posiadania pakietu 2S na przykład.

BEC da mozliwosc podlaczenia go i da na serwa i odbiornik odpowiednie napięcie.

 

Jaka to kwestia .różnica miedzy podłączeniem 2S a 3S lub 4S?

Akumulator 2S to jakiś szczególny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olo, nie zrozumiałeś

2 , 3 , 4S jedna bajka. Chodzi mi o podlaczanie bez BECa. Pakiet nimh da się zrobic 4,8-6V Lipolami już tak nie podziałamy bo podłączając 2,3,4 czy więcej S podamy za duze napięcie na serwa i odbiornik.

O to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a więc zaczniemy od 40A Super simple - na sam początek.

 

https://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6461

 

Weight: 27g

Size: 45x24x8mm

Cells: 2-3S (Auto Detect)

Max Current: 40A

BEC: 3A

 

W miarę rozwoju można przecież zawsze kupić lepszy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.