Skocz do zawartości

[nowicjusz] - pytanie o silnik i aparature do modelu


smootny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wielu latach powracam do zagadnienia modeli RC.

 

Zakupiłem podobny do tego model EXTRA 300 [rozmiary te same lecz z innego miejsca i w innym kolorze] :

http://www.allegro.pl/item485390683_extreme_flight_rc_extra_300_e_45_od_rcsklep.html

 

Model jest bez silnika i bez aparatury .

 

Na innej aukcji kupiłem nadajnik Graupner MX-12 - troszeczkę przyszłościowo :]

 

Aktualnie szukam odbiornika do tego nadajnika, serw i silnika elektrycznego aby to wszystko w całość złożyć :] .

 

Proszę o jakieś porady co podokupować aby to wszystko ładnie współgrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

rady w stylu "synku lataj nisko i powoli" wiadomo jak sie kończą ...

powoli to żyletki można robic o ile mocy starczy ...

producent nie podał propozycji napędów? conajmniej dziwne

dawno temu na spalinie uczono mnie minimum ciąg 2x masa

jednak na przypominanie sobie latania to ja bym go niezakupił ..........

wracam do modelarstwa po 8 letniej przerwie i kilka kretów już ubiłem w tym roku a wczesniej przez ponad 12lat miałem aparaturę w "rencach"

- pewność siebie to zły doradca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i o takie rady mi chodziło :]

zbuduje sobie powoli na pierwsze loty rwd5 - co by nie szkoda było..

w pózniejszym czasie bedziemy testować extra 300 :]

 

 

jaki odbiornik i serwa dokupić do tego nadajnika który wymieniłem w pierwszym poście.

 

 

 

dodano:

czy odbiornik ->

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=280

jest naprawde dobrym wyborem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups... Krety wyemigrowały :shock:

I co teraz będzie z krecikiem na dobranoc ??? :cry: Jaa chce kreciiikaaaa.

A żeby nie było OT to ten link co podałeś to nie przenosi od razu do odbiornika tylko do podkategorii :mrgreen:

P.S: Albo u mnie jest coś źle ? Wątpię lepiej podaj typ odbiornika :D

 

EDIT: Na aukcji na allegro rozwaliło mnie to xD "U mnie kupujesz legalny towar, wystawiam faktury - nie kupuj z przemytu !!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności ale wydaje mi się, że lepszy będzie oryginalny do nadajnika ale niech się ktoś jeszcze wypowie :)

 

podpowiesz jaki powinien być oryginalny ??

Znalazłem info że to chyba jest Graupner R700 na pasmo 35MHz - czy mam rację ??

 

 

jeżeli corona to :

ta -> http://www.allegro.pl/item509144761_odbiornik_corona_35mhz_8_kanalowa_10szt_gratis.html

 

czy ta :

 

http://www.allegro.pl/item501177887_odbiornik_8ch_corona_rp8d1_synteza_35_mhz.html

 

 

?? ??

 

chyba że znajdę gdzieś indziej taniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałeś dobrego zakupu jeśli chodzi o aparaturę. Nie napisałeś jednak w jakim zakresie częstotliwości ona pracuje więc nas nie bardzo co masz się pytać na jaki zakres ma być odbiornik :)

 

Tak jak koledzy wcześniej pisali odłóż ekstrę na później a zbuduj model prostszy do nauki. RWD 5 będzie dobrym wyborem ponieważ możesz wykorzystać takie samo wyposażenie jak do ekstry a dodatkowo możesz wykonać wersję z lotkami.

 

Jeśli chodzi o odbiornik. Musisz pamiętać że to w przypadku takiej aparatury jaką posiadasz - to odbiornik będzie stanowił główną "pewność" połączenia radiowego z modelem a odbiornik-odbiornikowi równy nie jest. Waga samego odbiornika nie jest często dość istotną sprawą więc nie należy do końca się nią kierować. Czasem lepiej zakupić nieco cięższy lecz choćby lepiej zabezpieczony. Dla pewności - najlepiej stosować kwarce tego samego producenta co odbiornik.

 

Odbiorniki Jeti Rex są odbiornikami dość popularnymi lecz są też to odbiorniki które nie posiadają jednej, zgodnej opinii. Wystarczy przeszukać to forum a znajdziesz wiele problemów i dziwnych nie wyjaśnionych sytuacji związanych z tymi odbiornikami.

 

Osobiście użytkuję z powodzeniem jak i też wielu innych użytkowników odbiorniki Hitec HFD nad którymi sugerowałbym się zastanowić tym bardziej iż te odbiorniki posiadają niemal nieskazitelną opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się okaże :D

Źle nie wygląda,pomijając antenę.

Przekonasz się jak do Ciebie dotrze.

Ja też mam dobre zdanie o odb. o którym pisał Marcin i go używam.Nie wspominałem o nim bo ma za dużo kanałów ale będzie działał.

Corona to ta z syntezą ale jakbym miał wybierać miedzy nią a HFD to bym kupił jednak Hiteca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.