Skocz do zawartości

Odbiornik RX4R nie zasili 4 serw?


piotr_w
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam taki kłopot - zbudowałem kolejny model ESA z odbiornikiem FrSky RX4R i serwami Tower Pro SG-92R. Tym razem użyłem wszystkich 4 wyjść PWM odbiornika - podłączyłem regulator obrotów, ster kierunku, ster wysokości i lotki (2 serwa na jednym wyjściu). Czyli mam 4 serwa zasilane przez odbiornik. I w takiej konfiguracji przy pewnych wychyleniach sterów odbiornika mi się "wiesza" i restartuje i czasem w tej sytuacji serwa lotek przechodzą w bardzo skrajne pozycje. Przy odłączeniu steru kierunku albo wysokości problem nie występuje. Inny egzemplarz odbiornika tego samego typu zachowuje się tak samo. Stąd hipoteza, że odbiornik nie ma wystarczającej mocy na 4 serwa - czy dobrze myślę?
Czy RX6R będzie miał większą moc?

Inna opcja jaka mi przychodzi do głowy to zasilanie serw poza odbiornikiem, ale w tak małym modelu byłoby to kłopotliwe.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energia do zasilania serw jest pobierana z BECa regulatora. Odbiornik tylko jest pośrednikiem i sam też jest zasilany z BECa . Może być BEC za słaby albo jedno z serw jest uwalone . Sprawdź też czy serwa nie buczą w skrajnych pozycjach co by mogło znaczyć że nie mogą osiągnąć wychylenia zadanego z nadajnika. Wtedy trzeba ograniczyć EPA danego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi !

 

Jak odłączę jedno serwo to nie ma problemu.

Problemem nie jest obciążenie serw, bo gdy odłączę je od popychaczy i pracują bez obciążenia to też pojawia się ten problem.

BEC/ESC mam faktycznie z tych najtańszych, ale wg opisu powinien mieć 30A: "XXD HW30A 30A Brushless Motor ESC For Airplane Quadcopter"

Możliwe, że serwa i silnik przekraczają 30A? Dodam, że silnik chodzi bez śmigła. EMAX CF2822. Ale problem pojawia się często w momencie gdy przy wychylonych serwach zwiększam obroty silnika od 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Regulator z BEC to dwa w jednym. Prąd  BECa jest tutaj ważny bo to on zasila odbiornik i serwa. Możesz  zasilić odbiornik i serwa z innego BECa lub pakietu 4,8V.

Trzeba też sprawdzić co się dzieje z napięciem 5V podczas pracy serw (pomiar woltomierzem). Zapewne spada dość znacznie skoro się odbiornik restartuje. A napięcie na pakiecie jest stabilne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Towerpro jest bardzo dużo podróbek niestety, i to niejednego "producenta"

Ja albo używam jeszcze starych, oryginalnych TowerPro z zapasów albo Emax, mają dość sporo serw w klasie mikro i submikro

Ceny całkiem przystępne i jeszcze żadne mi nie padło

 

 

JD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.