Skocz do zawartości

Failsafe w starych Jeti Duplex


Marcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Walczę z ustawieniem failsafe w starszych odbiornikach Jeti Duplex - te z dopiskiem 'Jetibox compatible'.

 

Mam Jetibox, mogę też go emulować z nadajnika DS12.

Nie umiem ustawić failsafe. Dokładnie chodzi o to, że jak wybiorę opcję 'repeat' to po wyłączeniu nadajnika wszystkie serwa i silnik pozostają w swoich ostatnich ustawieniach.

Jak wybiorę opcję 'failsafe' to po wyłączeniu odbiornika stery idą w neutrum a gaz na maksimum. 

 

Jak uzyskać np failsafe w którym utrata sygnału spowoduje powiedzmy lekki przechył modelu w lewo i wyłączenie silnika?

 

Niektóre odbiorniki mój nadajnik widzi i tam mogę sobie to bezpośrednio ustawić, ale niektóre na to nie pozwalają. Podejrzewam wiek odbiorników. Ale zacznę jeszcze od aktualizacji softu w nadajniku, choć nie wiem, czy coś to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na swoim analogicznym, tylko że R6, przez emulator i wygląda na to że te odbiorniki mają tylko 2 opcje FS: out off i repeat. A jeśli tak to nie można zaprogramować pozycji serw ?

Poświęcę się i zejdę 3 raz do garażu po jetiboxa i sprawdzę po kablu ale raczej nie liczę że będzie inaczej. To są faktycznie stare odbiorniki ☺

 

Edit: po kablu to samo.

Najrozsądniej wg. mnie ustawić repeat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. W takim razie ustawię repeat i tyle.

Co ciekawe - wyglądający dokładnie tak samo R6 już jest rozpoznawany przez nadajnik i można go zaprogramować na konkretne wychylenia serw i poziom obrotów silnika. Pewnie nowszy soft i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? no to witaj w klubie, u mnie analogicznie jedna 6 jest "normalna" a druga "upośledzona" i na dodatek ma kiepski zasięg, jedyna różnica w odbiornikach to długość anten ale czy fabryka tak dała nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie wszystkie anteny mają tę samą długość (chodzi o same końcówki).

Trochę szkoda, że FS jest taki ubogi w tych starszych odbiornikach, ale na szczęście to małe modele, więc i tak szanse na zgubienie linku znikome.

 

Jeszcze czekam na satelitę pod 'nowe' 900Mhz jako backup do niektórych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź JETI:

 

Dear Marcin,

we still keep the system compatible with old receivers, so you can pair all our receivers. However, setting up the receiver via "device explorer" is only possible with EX receivers (8 years in production). Also you have to have EX receivers with current FW. I recommend updating via Jeti Studio.

 

Jakim cudem jedna 6 bez EX dała się ustawić - nie wiem, ale nie szkodzi - przeniosę odbiorniki między modelami tak, żeby te z ustawialnym failsafe były w tych większych / groźniejszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna aktualizacja :

Po kolejnych mailach z Jeti wyszło na to, że w swoim czasie oni się dość dynamicznie rozwijali i prawdopodobnie ten mój odbiornik jeden bez dopisku EX ma już soft z EX (może im obudowa została na produkcji i dali :) ).

Co do pozostałych to już opanowałem, jak z Jetiboxa z aparatury albo osobnego ustawiać FS - trochę więcej dłubania, bo każdy kanał trzeba ręcznie i osobno, ale działa - mogę ustawić wyłaczenie silnika z modelu i delikatny wychył serw - wcześniej silnik startował bo się wszystkie kanały w neutrum ustawiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.