Skocz do zawartości

Silnik na początek - Firmowy czy noname ?


Artem85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam jeszcze dylemat z doborem silnika do mojego Sky Surfera X8 1400mm.

Jest sens zakładania silnika sygnowanego jakąś konkretną firmą czy wystarczy na początek jakiś chiński noname typu:

https://static1.abc-rc.pl/pol_pm_Silnik-XXD-A2212-1400KV-2-3S-180W-ciag-830g-10222_4.jpg

 

Osobiście mam na oku następujące silniki:

-Turnigy D2826/6 2200KV

-Turnigy D2826/10 1400KV

 

I teraz 2 pytania:

1. Czy warto dopłacać do czegoś takiego jak Turnigy ?

2. Jeśli warto, to który model i dlaczego ? (może jakieś inne sugestie odnośnie firmy i parametrów) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze silniki zrobione są z tzw g*&*nolitu. Krzywią się im dzwonki i ośki od samego patrzenia. Mają kiepskie uzwojenia i magnesy oraz łożyska które mogą nie wytrzymać nawet tygodnia użytkowania. 

 

Turnigy  to całkiem niezła półka cenowa. Na początek może być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, japim napisał:

Najtańsze silniki zrobione są z tzw g*&*nolitu. Krzywią się im dzwonki i ośki od samego patrzenia. Mają kiepskie uzwojenia i magnesy oraz łożyska które mogą nie wytrzymać nawet tygodnia użytkowania. 

 

Turnigy  to całkiem niezła półka cenowa. Na początek może być. 

Dzięki, to już jakiś konkret :) A jeśli chodzi o parametry to który z tych Silników polecacie do tego modelu ? Z tego co policzyłem to waga samolotu będzie wynosić ~750g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dales 2 zupełnie odmienne silniki. Ten 2200kv stosuje się zazwyczaj do tzw parkjetów. Na śmigle 7x6 daje ponad 1kg ciągu przy 3s. Jeżeli już to ten drugi. Na śmigłe 8x4 przy 3s daje ok 700g ciągu. To rozmiar typowego dzwonka stosowanego w modelach ESA i na takim silniku model idzie prawie pionowo do góry. Jeżeli już któryś miałbym wybrać to ten drugi. Można pokusić się nawet o zasilanie tego z 2s i dać jakieś większe śmigło do wolnego latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.