Skocz do zawartości

SmartPropoPlus diconnected


Shant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczne,
Chciałem polatać na symulatorze jednak standardowo napotkałem szereg problemów.
Aparatura: devo7
Program na: laptop win10
Symulator: liftoff

Posiadam załączony kabel Mono audio, jednak program wciąż nie widzi aparatury. Ze względu że w laptopie jest tylko jedno wejście audio, dokupilem zewnętrzna kartę dźwiękową na USB mającą dwa wejścia. Program widzi nową pozycję 'input'. Przy pierwszym uruchomieniu karty dźwiękowej, coś załapało bo machanie drążkami było widoczne w programie (jednak aparatura dalej miała status disconnected) Zaraz przestało i mimo reinstalacji programu, sterowników nic... Na innym laptopie to samo 

Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

SmartPropoPlus pozwala na wykorzystanie wejscia audio do podlaczenia aparatury do komputera.

 

Tak na poczatek:

 

-radio powinno byc w trybie "uczen"

-wejscie audio ma byc skonfigurowane w komputerze jako wejscie audio? a nie jako np. wyjscie sluchawkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtek-a napisał:

radio powinno byc w trybie "uczen"

-wejscie audio ma byc skonfigurowane w komputerze jako wejscie audio? a nie jako np. wyjscie sluchawkowe

 

-Niestety widzę aby w tej aparaturze był taki tryb (przeglądałem instrukcje)

-w laptopie nie jest takie proste ustawienie wejść, nie pokazuje się okno z wyborem rodzaju wejścia. Z tego że w laptopie jest tylko wejście sluchawkowe (wraz z mikro słuchawek) dokupiłem zewnętrzna kartę dźwiękową na USB którą ma dwa porty wejściowe - podłączyłem pod wejście mokro.. Nic nie pomogło :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies widzialem jak ustawic w tym radiu ucznia. Popatrze. 

A co widzisz w oknie SmartpPro w oknie select imput. Twoja karte?

 

EDIT:

 

Co do radia i ustawienia w trubie ucznia, to tak (zeby nie bylo, nigdy tego nadajnika nie widzialem?)   :

 

Musisz wejsc w menu TRAIN, potem przyciskami up/down wybierac kanaly a przyciskami L/R wybrac dla pierwszych czterech (max szesciu) opcje ACT czyli uczen.

 

 

Tu znalazlem jeszcze filmik, w ktorym facet smiesznie opowiada jak to podlaczyc i ustawic. Co do ustawien komputera, od 4.29 minuty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2020 o 21:28, wojtek-a napisał:

A co widzisz w oknie SmartpPro w oknie select imput. Twoja karte?

 

EDIT:

 

Co do radia i ustawienia w trubie ucznia, to tak (zeby nie bylo, nigdy tego nadajnika nie widzialem?)   :

 

Musisz wejsc w menu TRAIN, potem przyciskami up/down wybierac kanaly a przyciskami L/R wybrac dla pierwszych czterech (max szesciu) opcje ACT czyli uczen.

 

 

1. W SSP w oknie select imput widze:

- Mikrofon (ten który jest razem w gnieździe słuchawkowym) - pokazuje  on kanały audi L i R

- Mikrofon (z karty dźwiękowej zewnętrznej) - pokazuje 1 kanał mono

 

2. Udało mi się dostać do tych kanałów i zmienić wszystkie na "ACT"

3. W komputerze mam najnowszy .NET framework...

 

Niestety zero zmian... ps. Dzięki za poświęcanie swojego czasu Wojtek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.