Skocz do zawartości

Taranis X9D a symulatory


Marek_Spy

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Marek_Spy napisał:

a wiesz gdzie oprócz modułu zewnętrznego jest wyprowadzony ppm?

 

no kolego, po mniejszej linii oporu się nie da iść:)? Może wystarczy obrócić radio i popatrzeć na plecki i jacka od trenera, (na zaślepce modułu jest chyba nawet napis PPM)?

"Standard JR-type 3.5mm trainer jack (PPM signal on tip, ground on sleeve, compatible with both mono and stereo plugs, ring unused if present), capable of receiving up to 8 channels as input, and sending up to 16 channels when configured as output. Master/slave mode and signal parameters are conveniently stored separately for each model."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie radio  Tarenis ? ( nie czepiam się tylko zwracam uwagę by zwracać uwagę lub edytować )

A edytować akurat nie moge i sie czepiasz  

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

  no kolego, po mniejszej linii oporu się nie da iść? Może wystarczy obrócić radio i popatrzeć na plecki i jacka od trenera, (na zaślepce modułu jest chyba nawet napis PPM)?

"Standard JR-type 3.5mm trainer jack (PPM signal on tip, ground on sleeve, compatible with both mono and stereo plugs, ring unused if present), capable of receiving up to 8 channels as input, and sending up to 16 channels when configured as output. Master/slave mode and signal parameters are conveniently stored separately for each model."

 

Tylko ze nie dziala i nie ma sygnału a zaslepki nie mam  

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na Taranis X9D a symulatory
25 minut temu, Marek_Spy napisał:

Tylko ze nie dziala i nie ma sygnału a zaslepki nie mam

nie działa Ci na jacku czy nie działa Ci na jacku i na wyjściu pinów modułu zewnętrznego?

taranis_pinout.jpg

 

Jeśli Ci nie działa, to pewnie nie masz włączonej odpowiednie opcji w "Ustawienia modelu" -> Zewnętrzny moduł RF tryb /Port Trenera tryb

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę do gniazda trenera trzeba wcisnąć do oporu aż oprze się o obudowę nadajnika. (sam kiedyś szukałem winy dlaczego nie działa a  nie wcisnąłem do oporu)

Model który ma działać na symku musi mieć ten port ustawiony jako uczeń i powinno działać chyba że port jest uszkodzony.

Port z PPM jest po lewej stronie a słuchawki po prawej w środku micro USB.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bodzioch napisał:

Model który ma działać na symku musi mieć ten port ustawiony jako uczeń

Ustawienia modelu" -> Port Trenera tryb

po wybraniu opcja Uczen/Jack pojawia się opcja zakres kanałów oraz ustawienie ramki PPM 

:)

 

aaa, jeśli nie masz tej zaślepki modułu(gdzie jest nalepka z opisem) to dla ułatwienie dodam, że wyjście trenera to lewy jack a prawy to wyjście na słuchawki

:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Bodzioch napisał:

Wtyczkę do gniazda trenera trzeba wcisnąć do oporu aż oprze się o obudowę nadajnika. (sam kiedyś szukałem winy dlaczego nie działa a  nie wcisnąłem do oporu)

Model który ma działać na symku musi mieć ten port ustawiony jako uczeń i powinno działać chyba że port jest uszkodzony.

Port z PPM jest po lewej stronie a słuchawki po prawej w środku micro USB.

Dzięki już działa wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.