Skocz do zawartości

Saphira w wersji spalinowej


Aeron1

Rekomendowane odpowiedzi

Saphira w wersji spalinowej.

Dlaczego?

- bo nie Extra, Katana, Edeg, Cap itp. i atrakcyjna cena http://www.cyber-fly.pl/produkt-782.html

-dobra jakość

-lekko wykonany ( gotowy 2200g)

-duże powierzchnie sterowe

dsc01701nu7.jpg

 

dsc01705ef8.jpg

 

dsc01707xk7.jpg

 

Planowane wyposażenie

Napęd OS 46LA

Serwa

Hitec HS-322HD kierunek i wysokość

Tower pro MG16r lotki

GWS NARO HP STD przepustnica

 

Proszę o sugestie do montażu, może ktoś składał ten model i ma jakieś uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja miałem ten model z silnikiem os46ax i jak szybko kupiłem tak szybko się pozbyłem nie byłem zadowolony z jego właściwości lotnych coś mi nie podchodził pozatym jak większość modeli Graupnera modl jest wykonany nienagannie .

W moim silnik był zamicowany wydechem w dół i trzeba wzmocnić wręge na której mocujemy łoże silnika ja nakleiłem sklejke 3 mm . W sklepie Cybr-fly Pan Marek może ma zdięcia mojej Saphiry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prace związane ze składaniem po okresie świąteczno noworocznym.

Ja miałem ten model z silnikiem os46ax

 

Jak wagowo ci wyszedł i czy wyważenie silnikiem dało radę, bo jak analizowałem konstrukcję to oprócz wzmocnienia wręgi silnikowej to przymierzałem się do przeniesienia serw z ogona między skrzydła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy miejsca na nie są pod standardy czy mini ?

Miejsce a serwa średniej wielkości takie jak HS-225 ale ja beż przeróbek przykręciłam na lotki Tower pro MG16r a ponieważ kierunek i wysokość będzie na stadardach to pójdą między skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze jak pan poprowadzil przewody paliwa za wrega sinikowa i nabralem obaw.na zdjeciu wygladaja jak byly sporo za dlugie i ostro sie zalamywaly tuz przy wredze. czy probowal pan motor w roznych polozeniach. nic sie nie dzieje z obrotami? czy probowal pan zasymulowac wyrzut z reki, nie przygasal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Zmień napędy steru wysokości bo taki długi bowden bez koszulki wyboczy sie (podda sie pod naporem powietrza działającego na ster wysokości ...) i bedzie kret jak masz wątpliwość nacisnij ręką na statecznik i zobacz jak ładnie sie powyginają bowdeny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabralem obaw.na zdjeciu wygladaja jak byly sporo za dlugie i ostro sie zalamywaly tuz przy wredze

Przewody paliwowe na tym zdjęciu były jeszcze nie przycięte na odpowiednią długość .

Ten długi jest ciśnieniowy od tłumika i trochę go skróciłem.

Zmień napędy steru wysokości

Popychacze są z węgla 2 mm podparte w kadłubie w trzech miejscach sztywności im nie brakuje.

Wysokość ma dwa popychacze podpięte do jednego serwa,

Dźwignie steru wysokości wydają się przesunięte do tyłu wzgl osi obrotu steru - to złudzenie czy faktycznie?

Dzwignie są w osi zdjęcie robione z przodu.

nie będziesz zadowolony z tej konfiguracji czyli Saphira plus os 46la

powiedz więcej

model w obecnej chwili waży 2050 bez paliwa ,

Silnik może nie zagwarantuje mocy żeby wisieć na pół gazu, ale latanie to nie tylko 3D super lekkimi modelami gdzie ciąg jest dwa razy większy niż masa modelu.

 

Latam głównie rekreacyjnie i mam nadzieję że w niedługim czasie przekonam się czy zakup był trafny.

Dzięki wszystkim za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko czekać na oblot, model prezentuje się oszałamiająco :lol:

Ten model nie nadaje sie do latania rekreacyjnego nie będę się rozpisywał

To może napisz jakie masz doświadczenia z tym modelem i dlaczego tak twierdzisz. Napisać że się nie nadaje jest łatwo, ale odpowiedzieć dlaczego już nie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.