Skocz do zawartości

Stabilizator lotu JCX M-6


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Irek M napisał:

 Czy to prawidłowa reakcja stabilizatora w układzie latające skrzydło: na wychylenia poprzeczne reaguje tylko prawa lotka, a na wychylenia wzdłuż osi modelu tylko lewa lotka ? Wcześniej wydawało mi się , że obie strony  reagują na dany ruch. Ale tak się dzieje tylko wtedy gdy jest w układzie standardowego płatowca.

 

Reakcja NIE jest prawidlowa.

Jesli masz dobrze skonfigurowane radio, to najprawdopodobniej problem lezy w miksach.

 

Edit:

 

ooops, tego sie nie programuje, dobrze podlaczone powinno dzialac

ps:

Irek, kiedy kupisz jakis normalny kontroler lotu???

Edytowane przez wojtek-a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, jak pisałem jakoś kontrolery mnie nie lubią. Mam APM 2,6 i co z tego skoro na dość wczesnym etapie nie wiem co dalej z ustawieniami mam robić. CC3D też, niby ustawione ale silnika nie dało się uruchomić. Z innym kontrolerem już opisywałem moją walkę. ale cały czas chodzi mi po głowie przyjazny Matek F 722 Wing  chyba, że to już staroć. Ale chętnie wysłucham dobrych propozycji, znaczy konkretnych modeli, które mnie polubią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JXC - sprawdzony w locie, niczego nie rozbiłem ? Film zaraz będzie. Wrażenia takie, że gdy zachwycałem się jak pięknie stabilizuje na silnym wietrze to okazało się, że jeszcze nie uruchomiłem jej ? Ale gdy już była uruchomiona to w sumie nie wiem czy była różnica z i bez - oceńcie to na filmie. Dodam tylko, że pływający kadłub w kadrze to wynik potężnej stabilizacji gopro 8 black. niestety kamera nagrywa chyba góra kilkunastominutowe więc samo lądowanie - wzorcowe jest na drugim klipie. Przyjemnego oglądania, ja jestem zachwycony sprzętem.

https://www.youtube.com/watch?v=kqcBMM25KS4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie skopałem i jest jak było. Wcześniej ustawiałem dla latającego skrzydła, a teraz był w tradycyjnym płatowcu Pingwin. Ale tu też był problem ze sterem kierunku. Po podpięciu stabilizatora tylko on jako jedyny zaczął pracować w rewersie obojętnie czy stabilizator włączony czy wyłączony. Ale to zmieniłem w nadajniku.

Natomiast kiedyś już wykonałem lot skrzydłem FX-61 Phantom ale natychmiast wyłączyłem bo rozbiłbym się. Czyli pewnie już wtedy w tym układzie jedna lotka stabilizowała ruch poprzeczny, a druga wzdłuż osi.

W sumie nie wiem czy bardziej kamera stabilizuje obraz czy stabilizator model ?  A z ustawieniami do skrzydła jeszcze pobawię się, a do następnego lotu troszkę podkręcę zakres stabilizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.