Skocz do zawartości

[start]Nie mogę unieść się w powietrze, heli przewraca się !


wert

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pewien problem z moim Honey Bee King II :

Gdy powoli "dodaje gazu" na pilocie, mój heli jakby się podnosił ale przewraca się na boki :( , gdy w porę zareaguję i wylączę ster znów powroci do dawnej pozycji.

 

Jestem początkujący i nie znam się dobrze na sterowaniu, chce go narazie tylko wznieść i opaść.

 

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HB king 2 to baardzo trudny w okiełznaniu model!

 

wygląda mi to na złe kąty głowicy ( czy przy dodawaniu gazu głowica idzie poziomo? nie przechyla się na żadną stronę)?

 

jak chcesz polecieć to wytoruj łopaty

http://helihobby.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=4&mode=thread&order=0&thold=

 

przeczytaj to http://helihobby.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=14&mode=thread&order=0&thold=0

 

i załóż to

http://helihobby.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=54&mode=thread&order=0&thold=0

 

 

przeczytaj to a dużo się dowiesz o tym modelu

http://epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewforum&f=28&sid=8c2d5c9296fe50b2758eecda70cd4899

 

i to

http://www.epheli.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=413&mode=thread&order=0&thold=0

 

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taj jak kolega napisal: zle kąty,nierowno poruszajace sie serwa,niewyregulowane popychacze,nie ustawiona tarcza sterujaca. Kupiles to nowe czy uzywke? Pamietaj ze to jest heli 6-cio kanalowy to nie zabawka jak Lama. Ustaw kąty (potzrebny kątowmierz), ustaw tarcze w neutrum,wytorruj łopaty.Uwazaj zebys nie przelaczyl sobie na fukcje "idle" w czasie prob lotu.

 

I czytaj to co kolega podesłał na epheli od deski do deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak trzeba zawsze ?

____________________

niestety mam kolejny problem :/ ogon ciągle pracuje (kręci się w kółko) i nie da się tego skontrować aparaturą, próbowałem nawet ustawić tylne serwo tak żeby na neutrum obie tylne (ogonowe) łopaty były równo ale nic to nie dało :(

 

Bardzo dziękuję za Pomoc ;)

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze, model się trymuje gdy np wisisz i model przechyla w prawo -dajesz trymer w lewo aby wyrównać, gdy wisząc leci do tyłu trymer dajesz do przodu itd. co do ogona to to jest hm " przypadek kina" aby w miarę zapanować nad ogonem trzeba kupić to:

 

Pasek napędowy Extreme

 

gyro Z HH np takie ( tj opcja najtańsza )Telebee 204 HH

 

alu głowica

3DPro HeliDynamic? Metal Upgrade Combo for Honey Bee King 2

 

a masz już wymieniony silnik na 3f? ESky 3800KV Brushless Motor + 25A ESC Combo

 

no i łopaty węglowe 278x33x4.5mm Carbon Fibre main blade for Honey Bee King/2

 

a i pakiet taki ok 1800 3s jest chyba najlepszy do Kinga

 

i to by było na początek :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak trzeba zawsze ?

____________________

niestety mam kolejny problem :/ ogon ciągle pracuje (kręci się w kółko) i nie da się tego skontrować aparaturą, próbowałem nawet ustawić tylne serwo tak żeby na neutrum obie tylne (ogonowe) łopaty były równo ale nic to nie dało :(

 

Bardzo dziękuję za Pomoc ;)

Wiktor

 

Trzeba tak ZAWSZE. Co do ogona to jest typowa przypadlosc HBK 2. HBK 2 ma zle przelozenie na ogonie i lopatki kreca sie za wolno w stosunku do wirnika glownego. Ratunek: zakupic tuningowy pasek(43 zeby) z nowym przelozeniem na ogon plus gyro z HH. Jakbys poczytal troche przed zakupem o HBK 2 to bys sie wszystkiego dowiedzial. A teraz bedziesz mial problemy z ustawieniem. Moze pomogloby idealne ustawienie glowicy i kątów.Masz kątomierz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie przesunołem serwo ogonowe tak ze w neutrum tylne łopaty są maksymalnie skręcone, i po mimo tego on nadal się kręci :/

 

mają byc tak skręcone, ze przy ruchu wirnika glownego ( w dobrą strone) lopatki ogonowego mają odpychac a nie ciągnąć ( wiem, bo mam belta cp i tak tez mam tam ustawione( na plastikach nie moglem, dopiero na czesciach alu mi się to udało. Wieksze wychyly itp. ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogutos jeszcze zanim się uniosę to już mi się na ziemi "kręcę" :/

 

1weź kluczyk imbusowy i poluzuj lączenia flybara lopat i wogóle glowicy

2ustaw wszystko równo tzn (gdzies na forum epheli bylo dokladnie jak to ma wyglądac) tarcze, mikser, flybar i lopaty mają być do siebie równoległe

3 podokręcaj wszystko

4 jeśli to nieposkutkuje, to kup ten pasek extreme do hbk2 , bo u mnie w belcie wystarczylo dac wygiete lopatki ajko neutrum tak zeby odpuchaly ogon w lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.