Skocz do zawartości

Naze 32 rev6 zasilanie


Mabxpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Pytanie o zasilanie naze32, wiem, że ma być zasilone z ESC, ale znalazłem informację, że nie może być jednoczesnie zasilone z esc i wpięte pod usb i nie wiem czy dobrze to rozumiem. Co w takim razie z kalibracją regulatorów , bo chyba do kalibracji muszą być zasilone  a naze podpięty do komputera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Możesz podać źródło tej wiadomości ze nie można zasilać z ESC i USB jednocześnie? 

Miałem kilka Naze32 i nigdy nie było problemów z kalibracja ESC.

Edit. Znalazlem:

 

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=38&t=33666&start=15

 

To musiałeś mieć niezły deal ze dorwales najbardziej wadliwa płytkę jaka jest. Nie było 6a lub 6b?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, japim napisał:

Hmm.

Możesz podać źródło tej wiadomości ze nie można zasilać z ESC i USB jednocześnie? 

Miałem kilka Naze32 i nigdy nie było problemów z kalibracja ESC.

Edit. Znalazlem:

 

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=38&t=33666&start=15

 

To musiałeś mieć niezły deal ze dorwales najbardziej wadliwa płytkę jaka jest. Nie było 6a lub 6b?

No niestety tak trafiłem. Mogłbys mi potwierdzić,  ze to ta płytka która "robi problemy". nie widze tej diody więc raczej to bedzie ta. A czy głupim pomysłem było by wlutowanie diody na zasilanie esc ?

 

rev6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować diodę (D2)na czerwonym przewodzie  żeby regle nie dostawały napięcia od strony płytki.

Na forum FPV koledzy się dziwili że silniki grały mimo braku zasilania z pakietu (mocne USB). Stabilizatory mają czasem takie diody ( D1)podpięte do układu aby nie zostały uszkodzone gdy dostaną napięcie na wyjście z innego układu ale zasili cały regulator bez pakietu.

Ja zawsze wole zastosować diody seperujące na przewodzie  +5V gdy mam dwa regle z BECem. Koszt żaden a zawsze bezpieczniej.

Układy liniowe ( BEC) pracują równolegle bez problemu , ale może być problem gdy jeden ma zasilanie a drugi nie.

BEC5v.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.