Skocz do zawartości

Spektrm DX10t system Fault


rast
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam przycisk do papieru a nie nadajnik.

 

Pacjent to SPEKTRUM DX10.

 

Nadajnik używany od nowości jak fabryka dała, nie aktualizowany, bo nie było takiej potrzeby.

Parę dni temu z racji podłączenia czujników telemetrii musiałem zaktualizować, niestety po próbie aktualizacji, na ekranie pojawił się napis "SYSTEM FAULT"

PLEASE RETURN IT FOR DERVICE.

Gdzieś na forum wyczytałem, że to błąd aktualizacji, zbyt duża różnica firmware, mój był za stary i nie łyknął najnowszej aktualizacji.

Czy posiada ktoś jakieś starsze aktualizacje rzędu 1.11 lub podobne. Nie widzi mi się wysyłać do serwisu nadajnika.

Za każdą pomoc i wskazówkę dziękuję.

Przytrzymanie rolki restartuje nadajnik i dalej widnieje błąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

niestety spotkałem się z takim samym przypadkiem

 

DSC_1003.thumb.JPG.2221314e29347c85f8b8948cbb60f2b0.JPG

 

odpowiedz horrizozna była taka

 

Cytat

Hello

Thank you for reaching out to us.
To correct this error the transmitter must be sent to our authorized service center in Germany.


Please include:
* Your complete name and shipping information
* Product number and item description
* Description of the problem
* A clear and legible photo or scan of your Purchase Receipt if the transmitter is within the warranty period.

Send to:
Horizon Hobby Service
Hanskampring 9
D 22885 Barsbüttel, Germany

 

 

sam nadajnik był z wadliwej partii jak się potem okazało kilka lat temu mieli akcje serwisową tych 10 bo miały problem z anteną

 

kolega nie miał o tym zielonego pojęcia naprawiał to we własnym zakresie

 

skończyło się na nowym nadajniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to Wideo widziałeś ponoć trzeba przytrzymać rolkę dłużej i wejdzie normalnie do menu. Według autora informacja ta pochodzi prosto od Spektrum a nie jest żadnym trikiem na obejście tego błędu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, oki188 napisał:

 

A to Wideo widziałeś ponoć trzeba przytrzymać rolkę dłużej i wejdzie normalnie do menu. Według autora informacja ta pochodzi prosto od Spektrum a nie jest żadnym trikiem na obejście tego błędu.

 

Napisałem w pierwszym poście, że metoda z Rolką nie działa niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przytrzymywać rolkę dłużej  (bo nic o tym nie piszesz) według tego co piszą na wielu forach

Przykład:

"Hold the black roller button down for 5 to 30 seconds and it will clear.. "

i odpowiedź:

" I did what you said and it now works fine"

Jeśli jednak przytrzymanie jej 30 sekund lub nawet dłużej nie skutkuje to chyba jedyny sposób odesłanie na serwis celem zresetowania do ustawień fabrycznych i przy okazji zapewne wgrają najnowszy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Fajnie że udało się usunąć usterkę. Może napiszesz w jaki sposób rozwiązałeś problem. Będzie info dla innych osób.
Serwis naprawił wygrywając swoje pliki

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.