Skocz do zawartości

potrzebuje wytłumaczenia niektórych pojęć dotyczących budowy


julek-s

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Generalnie serwa, regulatory i żyroskopy to stałe elementy śmigłowców RC i niezależnie od firmy i symbolu zawsze służą do tego samego. Twoje pytanie w innej dziedzinie mogłoby więc wyglądać tak: do czego służy opona Michelin 205/R16?

 

Dlatego możesz spokojnie pochodzić po googlu lub skorzystać z wyszukiwarki tego forum, żeby uzyskać te informacje.

 

Pozatym mamy tu taki zwyczaj, że nowa osoba się przedstawia i mówi kilka słów o sobie. Jest do tego odpowiedni dział zwany powitalnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Twojego posta w powitalni, że jesteś kompletnie zielony. W takim układzie na początek radzę Ci się zaopatrzyć w jakiś symulator. Bo inaczej Twoj Belt długo nie pożyje. Dobre symulatory niestety kosztują, ale na szczęście jest Heli-x, który możesz za darmo ściągnąć z sieci. Jeśli nie będziesz miał w zestawie kabelka do podłączenia aparatury do komputera, to będziesz musiał coś wykombinować, bo bez tego nie da rady. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

From_heaven, Slusznie prawi - bez symulatora ani rusz...

Ponadto poczytaj o tym Belcie - chocby u nas na forum, a na pewno F_H moze Ci dac jeszcze lepsze namiary do skarbnicy wiedzy o helikach.

Ps. Poczytaj o podwoziu treningowym, tunningu Belta i poszukaj od razu sklepu z czesciami - przyda sie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem nic o takiej instrukcji. Z resztą nigdy nie miałem Belta. Natomiast dobrze, żebyś też odwiedzał dwa inne fora: epheli i heli.waldorf.pl. Na tym pierwszym pewnie dowiesz się więcej o Belcie, za to jak kiedyś zakupisz heli spalinowy wtedy radzę częściej odwiedzać waldorfa, no i dosyć rodzinna tam atmosfera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji za duzo nie ma - poszukaj mojego postu o Belt CP - wszystko co tam znajdziesz - to praktycznie zbior informacji w pastylce z instrukcji - a moze nawet troche wiecej.

Ta instrukcja ktora daja jest nic nie warta...

Uprzedzam - ja w dalszym ciagu sobie wiszenie cwicze - a raczej cwiczylem w wakacje jak rodzinke do Polandii wyslalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noto fajnie - czy naprawdę pilotaż tego modelu jest tak ciężki? czytałem dużo porównań z HBK2, wnioskując HBK2 to tragedia dla początkującego,a Belt stoi w kolejce za nim :( chociaż pocieszcie mnie troszkę, jakieś plusy ?? może

 

PS za co odpowiedzialny jest mikser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilotaż każdego śmigłowca jest bardzo trudny. A im mniejszy śmigłowiec tym trudniej, bo co małe to niestabilne. Do tego im tańszy model tym też trudniej, bo ma gorszy żyroskop (a podstawa to dobry żyroskop), mniej precyzyjne serwa itp. Do tego aparatura dodawana w zestawie do Belta nadaje się właściwie od razu do wyrzucenia.

 

Co do miksera, to tak jak koledzy radzę poczytać gruntownie zaproponowaną literaturę. Bo żeby zrozumieć czym jest mikser trzeba wiedzieć jak działa tarcza sterująca, i generalnie co chwile będzie tak z pytaniami. Musisz poczytać najpierw jaka jest zasada działania śmigłowca w ogóle.

 

Mogę powiedzieć, że mikser jest częścią systemu CCPM i jest to program w aparaturze, który miksuje naraz pracę trzech serw podpierających tarczę sterującą. Jest też mikser mechaniczny w tarczach typu 90 stopni, czyli, że są 4 punkty podparcia tarczy co 90 stopni każdy. Tarcza w belcie to typ 120 stopni, podparta w trzech punktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noto fajnie - czy naprawdę pilotaż tego modelu jest tak ciężki? czytałem dużo porównań z HBK2, wnioskując HBK2 to tragedia dla początkującego,a Belt stoi w kolejce za nim :( chociaż pocieszcie mnie troszkę, jakieś plusy ?? może

 

PS za co odpowiedzialny jest mikser

 

Mikser to taka funkcja aparatury, łącząca ze sobą kanały. Np. w śmigłowcu, jak chcesz dodać trochę gazu, ale jak dodasz gazu, to model bedzie chciał skręcić, trzeba zatem trochę skontrować obrót. Żeby się nie męczyć - mamy mikser, który robi to za nas i przy zwiększaniu gazu, lub zmniejszaniu delikatnie steruje też innym kanałem (np obrotem).

Jest wiele funkcji i mikserów. Dokładniej wytłumaczył ci kolega powyżej.

 

Jeśli chcesz się spokojnie oswoić z helikami, to odżałuj te -200-250zł i kup Lamę V3 lub V4. Nawet lekko używaną. To Coaxiale (dwa wirniki), bardzo stabilne i łatwe (oraz tanie) w naprawach. Co prawda głównie do latania w mieszkaniu, ale pozwolą ci się oswoić ze stresem, gdy np. model za blisko przeszkody się zbliża i poznać zasady sterowania. Jak już się z nią oswoisz, możesz ją sprzedać lub sprezentować np. młodszemu kuzynowi.

Do tego przydadzą ci się łopaty firmy "Xtreme" do Lamy - nie łamiące, bo oryginalne są kruche jak szkło.

Belt natomiast jest śmigłowcem klasycznym. Owszem - dałbyś radę nauczyć się nim latać, ale na pewno nie szybko, nie łatwo i nie bezboleśnie, szczególnie dla kieszeni. Kraksa Belta i wszystkich lepszych modeli, boli, szczególnie kieszeń. W takiej Lamie, wpadając na meble połamiesz głównie łopaty po 10zł para, czasem coś dodatkowego. "Body" da się połatać.

A jak w Belcie połamiesz tylko łopaty za 20zł sztuka, to możesz się cieszyć, że tanio wyszło. :wink:

Jak widzisz, początkowa nauka latania na Belcie, która składałaby się pewnie z serii kraks i to zwykle sporych, mogłaby bardzo zdenerwować. :wink:

Dlatego na poczatek - symulatorek, koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikser to taka funkcja aparatury, łącząca ze sobą kanały. Np. w śmigłowcu, jak chcesz dodać trochę gazu, ale jak dodasz gazu, to model bedzie chciał skręcić, trzeba zatem trochę skontrować obrót. Żeby się nie męczyć - mamy mikser, który robi to za nas i przy zwiększaniu gazu, lub zmniejszaniu delikatnie steruje też innym kanałem (np obrotem).

 

Widzę, że kolega wytłumaczył dokładnie działanie revo-mixa. Być może w Belcie taki mikser też będzie potrzebny. Generalnie jednak już prawie nikt z niego nie korzysta, bo wszystki kłopoty z uciekającym ogonem załatwia żyroskop z headlockiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.