Skocz do zawartości

potrzebuje wytłumaczenia niektórych pojęć dotyczących budowy


julek-s

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Powiem tak, mam Belta. Kupiłem sam model bez wyposażenia. Aparatura DX6, serwa od tejże aparatury, silnik i regulator Align, żyroskop z modelu Walkera (z headlock). Do tego podwozie treningowe, kątomierz do łopat no i oczywiście duuuużo czytania i loty na symulatorze. Kiedy już radziłem sobie całkiem całkiem na symulatorze postanowiłem wznieść w powietrze Belta. Pierwsze próby z podskokami, trymowanie, zabawa żyroskopem (rewers był w złym położeniu), pierwszy wznios na ok 1m i .... Belt przechyla się w prawo ogon ucieka w lewo do tego dość szybkie wznoszenie, próba opanowania sytuacji i... po 3 może 4 sekundach Belt kładzie się bokiem na ziemi tak, że podwozie treningowe nie jest w stanie go uratować. Bilans pierwszego "lotu" to uszkodzone łopaty główne, wygięty szpindel (pręt metalowy łączący łopaty), wyłamanych kilka zębów zębatki odbiorczej, lekko wgnieciona belka ogonowa (na szczęście nie skrzywiona). Koszt części około 70zł. Po naprawie kolejne próby lotów zakończone przytarciem końcówek łopat. Decyzja - Belt musi poczekać. W międzyczasie zakup Lamy V4, pierwsze loty w mieszkaniu i zdziwienie bo wszyscy mówią, że Lama lata sama, jest stabilna do bólu a tu nic z tego, model lata jak chce. Zabawa trymerami, żyroskopem a przede wszystkim nabranie respektu do modelu powoduje że po trzech kompletach połamanych łopat wiszę nad łóżkiem w sypialni (łóżko o wymiarach 160x180cm). Kolejnych kilka kompletów łopat i już latam nie tylko po sypialni ale po całym mieszkaniu. Jest fajnie :) Po tygodniu latania Lamą powrót do symulatora i ... widoczna znaczna poprawa w stosunku do tego co było przed zakupem Lamy. Myślę że jeszcze z miesiąc latania Lamą i na symulatorze i spróbuję kolejny raz polecieć Beltem. Tym razem może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Młody to ostateczność :) Taki ze mnie typ, że wolę sam wszystko poustawiać, więcej radochy. Ale jak nie da rady samemu to się Młodego zatrudni. Tyle że on jak to powiedział mój kolega spacerujący obok pabianickiego pola nie umie latać śmigłowcem :) Szedł sobie kolega spacerkiem i widział wyczyny Młodego T-Rex-em co skomentował w następujący sposób: "stary, ktoś latał spalinowym śmigłowcem ale on chyba nie umiał latać, latał góra-dół, jakieś fikołki, obroty, normalnie nie mógł się chyba w powietrzu utrzymać, normalnie walczył w powietrzu o przetrwanie, rzucało nim w powietrzu jak Żydem po pustym sklepie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok chłopaki to tak na początek, potrzebuje serwa z headlock, (to zdecydowanie poprawi stabilność modelu) jaki model dokładnie do tego Belta

 

mam już w domu heli bardzo podobny do Lamy V4 ale bez żyroskopu. Jest coś w tym stylu na nadajniku, dwa klawisze które regulują położenie ogona idzie całkiem nieźle, nawet go opanowałem i nie jest taki mały na wielkość jak Belt, ja wiem że to pikuś ale to zawsze coś, jakieś minimalne podstawy są a jeśli chodzi o symulator to od poniedziałku zaczynam, na pewno nie będę podnosił Belta puki nie opanuje symulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra a powiedzcie mi czy wyważanie łopat głównych jest konieczne np: przy sprzęcie firmy renomowanej, po prostu jeśli kupie łopaty tanie to będą one wykonane jakościowo gorzej?? czy macie jakiegoś sprawdzonego producenta, ponieważ na rynku jest niesamowicie dużo rodzajów (drewniane,karbonowe jakieś, plastikowe) w czym jest szkopuł. Rozumie że rodzaj wpływa na trwałość, a co z jakością ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary czekam, Bebay wali w ciulki a konkretnie sprzedawca, na pewno będę pisał na bieżąco, "wzloty i upadki" :lol:

 

PS. gyro które mi poleciłeś kosztuje około 360 zł, zobaczymy jak będzie może sobie kupie, powiedz mi co myślisz o żyro ESKY z headlockiem, kicha ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.