Skocz do zawartości

Kontroler lotu Flip32 F4


Regielik149
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiedz mi jeszcze ja mam połączyć te dwie płytki.Na filmie nr 3 jest że vbat i gnd łączymy z gnd i vcc. Gnd i vcc znalazłem ale na kontrolerze lotu nie wiem gdzie to połączyć. A i czy ta bateria jest ok ? Kiedyś na innym forum chłopaki mówili że będzie dobra ale wolę się zapytać też tu. Bo nie wiem czy nie trzeba czegoś zmieniać w BF z napięciami żeby było ok. 

IMG_20200605_182508.jpg

IMG_20200605_182631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę po internecie i udało mi się wszystko połączyć ( mam nadzieję że dobrze ) ale jest inny problem przy próbie przypisani odpowiednich przełączników w BF przełącznik odpowiadający za uruchomienie silników pokazuje taki komunikat. Czy coś źle jednak jest połączone ? Te dwie płytki połączyłem tak GDN+GDN, VCC+BAT+. Silniki wydaje mi się że są dobrze odłączone.

IMG_20200606_201254.jpg

IMG_20200606_202435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Regielik149 napisał:

Poszukałem trochę po internecie i udało mi się wszystko połączyć ( mam nadzieję że dobrze ) ale jest inny problem przy próbie przypisani odpowiednich przełączników w BF przełącznik odpowiadający za uruchomienie silników pokazuje taki komunikat. Czy coś źle jednak jest połączone ? Te dwie płytki połączyłem tak GDN+GDN, VCC+BAT+. Silniki wydaje mi się że są dobrze odłączone.

 

Masz zle  ustawione zakresy uzbrajania, a po drugie zmierz napiecie tego VCC. A te silniki to masz podlaczone czy odlaczone?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie postanowiłem że dam sobie z tym spokój zamówiłem poraz kolejny tą płytkę która miała być pierwotnie. Spróbuję  to złożyć tak jak jest pokazane w tym poradniku z którego korzystałem na początku. Niestety nie znam się tak dobrze na elektronice jak wy ;) i dla mnie to czarna magia.  Jak bym miał kiedyś jeszcze jakieś pytania to będę pisać w tym poście żeby nie robić śmietnika ;). P.S. Dzięki za duża cierpliwość i wyrozumiałość do moich głupich pytań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes niepowazny. A jak już jakims cudem trafisz na ten zabytek, to problemy będziesz miał te same.

11 godzin temu, wojtek-a napisał:

Ciezko cos bedzie madrego ot tak powiedziec bez sprawdzenia od poczatku calej konfiguracji i polaczen elektrycznych.

Ponizej tabelka z Inav-a z mozliwymi przyczynami nieuzbrajania sie. Moze Cie naprowadzi na trop:

 

Trop jest  znaleziony. Jak FC jest połączony przez USB to sie nie uzbroi. Trzeba tylko ustawic zakresy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej już ten poradnik. Po co wydawac kase na kolejny FC skoro juz masz i to dobry. A życze powodzenia w nauce latania z yutobowych poradnikow. Mecz ludzi pytaniami. Niektorzy to oleja, ale zawsze ktos ci odpowie.

P.S.

Kup multimetr za 50zl zamiast tracic kase na kolejne FC zgodne z "poradnikiem".

A z tego co widze to ten "poradnik" wyglada na wcisniecie komus kitu na BLHeli-S i konczy sie na nieoblocie quada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latać jako tako umiem bo posiadam już drona ( humsan zino ) i latałem jakiś czas temu dronem tego typu co buduje więc jakieś podstawy już się zna heh ;). To jeśli jako ty jedyny masz do mnie cierpliwość :D to pomożesz mi ustawić ten zakres tak żeby było ok? I żeby uzbroić go do lotu ? Wszytko mam porobione i polutowane tak jak to w tym "poradniku" ;) było tylko ta płytka jest inna ale zasilanie jest silniki podłączone tak jak powinno być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu auto korekta zrobiła swoje i tego nie zauważyłem. Bez złośliwości proszę każdemu się może zdarzyć. I nie jęczeć jak stara baba tylko się na tym nie znam i chciałem żeby ktoś mi pomógł. Nie  dla wszystkich takie rzeczy muszą być jasne każdy jest dobry w czym innym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chodziło mi o to że dla ciebie jest to wszystko jasne bo się na tym znasz i tym interesujesz  ja nie. I nie rozumiem po co ta uszczypliwość? Nie chcesz to nie pomagaj i tyle. Forum jest po to żeby się pytać jeśli ktoś czego nie wie. A nie krytykowanie że ktoś się zachowuje jak baba albo jest pijany bo źle napisał jedno słowo. Chcesz pomóc mi ustawić   zakres uzbrojenia to słucham i dziękuję a jeśli nie to proszę daruj sobie tego typu komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje tzn to są początki więc wiesz.  Dobra nie będziemy się sprzeczać bo to nie grupa na to i za starzy na to jesteśmy :) To powiesz mi jak mam ustawić ten zakres ? Próbowałem różnych ustawień tego suwaka w zakładce "modes" próbowałem nawet zmienić ta mała kreskę pod tym suwakiem za pomocą kontrolera ale nic to nie pomogło ciągle wyskakuje że ARM DISABLED

IMG_20200607_160711.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.