Skocz do zawartości

Graupner mc-14 odwrotne podłaczenie


308_Martinez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Po długiej przerwie postanowiłem polatać.. Podlączyłem aku nadajnika na odwrót niestety. Coś się spaliło .Aparatura działa ale nie paruje się z odbiornikiem. Na płytce elektroniki zauwazyłem spalony ,uszkodzony rezystor chyba. Czy to jest zabezpieczenie? Ktoś przerabiał taki temat☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dolnej płytce ,tam gdzie jest procesor patrząc z góry po lewej dolnej stronie dwa tranzystory uwaliłem. Nadajnik wstaje,wyświetlacz i menu działa. Nie ma natomiast sygnału do odbiornika. Dzisiaj ją zawiozłem do elektronika. Zobaczymy czy po wymianie będzie działać..? Jeśli nie to poślę ją do fachowców od aparatur albo będzie trzeba babcie wymienić na nowszy model 2.4 ghz... Ciekawostką jest iż ta dolna plytka z wyswietlaczem ma oznaczenie mc-15 a nadajnik mc-14.. Może samą płytkę ktoś posiada ,hmm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.