Skocz do zawartości

Dziwny problem z OSD


a2j
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbudowałem latające skrzydło a teraz uzbrajam je w kontroler lotu i FPV.

Kontroler: Matek F411-WSE (inav 2.5.1)

VTX: Eachine TX526

Kamera: Caddx Turbo S1

 

Wszystko właściwie skonfigurowane i podłączone ale mam dziwny problem z OSD.

Przy konfiguracji kontrolera w INAV (podłączone USB) w goglach widzę całe OSD, gdy zrobię restart znikają mi dwie ikony: ilość satelit i strzałka wskazująca miejsce startu.

Wgrywałem na nowo czcionki, flash-owałem (z full chip erase) kontroler lotu - i nic.

Co ciekawe ikona z ilością satelit pojawia się gdy GPS łapie fix (pow. 6 satelit) ale strzałka się nie pojawia.

Wydaje mi się że właśnie te dwie ikony migają gdy GPS nie ma fix-a i tak jakby był problem z ich wyświetleniem w tym momencie.

 

Macie jakieś sugestie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowales ze starsza wersja. 2.3.0? Ten akurat jest nowy, wiec powinien banglac z najnowsza... Ja mam trzy rozne Mateki i najlepiej chodza z wersja 2.2.1. Jedynie F 405 CTR daje na  2.3.3.

 

Szkoda, ze nie pomoge, ale tez jestem ciekawy, bo WSE idzie do mnie jako rezerwowy (a ostatnie wydarzenia potwierdzaja, ze chyba wczesniej czy pozniej bede potrzebowal czesci zamiennych?) i tez niedlugo bede walczyl z konfiguracja...

 

aaa jeszcze , format video masz AUTO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wojtek-a napisał:

A probowales ze starsza wersja. 2.3.0? Ten akurat jest nowy, wiec powinien banglac z najnowsza... Ja mam trzy rozne Mateki i najlepiej chodza z wersja 2.2.1. Jedynie F 405 CTR daje na  2.3.3.

 

Szkoda, ze nie pomoge, ale tez jestem ciekawy, bo WSE idzie do mnie jako rezerwowy (a ostatnie wydarzenia potwierdzaja, ze chyba wczesniej czy pozniej bede potrzebowal czesci zamiennych?) i tez niedlugo bede walczyl z konfiguracja...

 

aaa jeszcze , format video masz AUTO?

Dzięki Wojtek za pomoc, tak mam format video na AUTO.

Szukałem wczoraj dość intensywnie i znalazłem

 

set display_force_sw_blink = ON

 

ten parametr pomaga z problemem niewidocznych ikon, chyba chodzi o częstotliwość migania a odświeżanie obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wojtek-a napisał:

I jak, wszystko gra? Moze tym razem ja korzystam z twoich doswiadczen...

 

Moj wlasnie, nadspodziewanie szybko doszedl. Nie pali mi sie, ale jak bede mial chwile, to sprobuje go uruchomic.

Tak już wszystko działa jak trzeba, oblotu jeszcze nie było ale OSD działa.

 

Zrobiłem na szybko filmik z problemem i jego rozwiązaniem, tak to wyglądało u mnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.