Skocz do zawartości

EPP RC Precise z DW Hobby przeróbka na U-control


jacekplacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

model jest halowy, więc będzie latał na silniku elektrycznym 3f może nieco cięższym i silniejszym niż wcześniej jak latał RC, ale na pewno nie będę go robił na silnik spalinowy, spalina na hali to chyba jednak było by przegięcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator - SPIN 11, timer można kupić u Igora Burgera znanego modelarza ze Słowacji. Timery są w dwóch odmianach, tańszy - prostszy nie reguluje  obrotami silnika  gdy model zmienia położenie i tzw aktywny,  który reguluje obrotami silnika gdy zmienia położenie ale jest dużo droższy.    W załączeniu fotki od spodu i od góry modelu

20200711_152633.jpg

20200711_150704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego skoro juz mam regulator halówki 10A, muszę kupować jakiś inny specjalny do uwięziówki, czym one się różnią ?

czy zamiast odbiornika RC jest ten timer ?

ale po co timer zmienia obroty silnika, ja latałem w F2B i F2D, żadnej regulacji nie było i nikt nie narzekał, ustawiało się obroty na maxa i w górę, bardziej przejmuje się tym jak ten silnik elektryczny wyłączyć, ale może wystarczy zwykły BEC w regulatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten loger czy timer też sobie daruję, wstawię 2g odbiornik, który już latał w tym modelu i dam gazu z nadajnika, przepisy mnie nie dotyczą bo nie wybieram się z tym na zawody, tylko szkoda mi wyrzucać ten używany model, a na uwięzi najpewniej jeszcze trochę polata

kółko w modelu na uwięzi też wystarczy jedno, po środku pod kadłubem, miałem taki balsowy model Perkoz na silnik 1,5cm3, który fabrycznie miał przewidziane to rozwiązanie

a używacie klap, czy tylko steru wysokości ?  w tym Precise są duże lotki krawędziowe, to nic nie będę musiał przerabiać, tylko porobię odpowiednie dźwignie i popychacze

 

dziękuję wszystkim, w szczególności Markowi i Pawłowi za pomoc,  myślę że już z resztą jakoś dam radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.