Skocz do zawartości

Easy glider Pro czy electric


berti15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem easy glidera tylko nie wiem który wybrać Pro czy może electric proszę pomóżcie. :D

 

Bardzo podoba mi się ten samolot ale nie mam jeszcze doświadczenia w pilotowaniu samolotów. Co prawda nie dawno kupiłem sobie Cessne 745 i już raz nią "latałem" ok. 2 minuty (niestety chyba w czasie lotu awarii uległ ster kierunku i straciłem nad nim kontrole i z dość dużej wysokości spadł dziobem w ziemie) Na szczęście już wszystko posklejane i może jeszcze wzbije się w powietrze. Dużo o nim czytałem i podobno jest łatwy w sterowaniu dlatego może będzie się dla mnie nadawał :D Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Easy Glider Electric to starsza wersja EG Pro.

 

Główne różnice to takie, że nowsza wersja przystosowana jest już pod silnik bezszczotkowy, który skutecznie wypiera silniki szczotkowe. Niemniej jednak EG Electric zasilany pakietem LiPol 3s (duża moc) lub 2s (mniejsza moc ale i waga) też daje sobie nieźle radę.

 

Jeśli masz fundusze na dobry napęd trójfazowy, bezszczotkowy, to bierz EG Pro. Jeśli nie masz takiej kasy weź EG Electric.

 

Ogólnie modele super. Chyba sam kupie sobie taki (znowu :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym dać za dużo na model bo nie wiem jeszcze czy sprawdzę się jako pilot ogólne wrażenie po moim pierwszym locie było naprawdę duże bardzo podobało mi się latanie samolotem. Pewnie wezmę easy glider electric. :) ile musiałbym wydać ok. aby się nim wzbić w powietrze ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam aparaturę ale nie wiem czy się nada reszty nie chciałbym wyciągać bo może jeszcze tamten model trochę polata ( mój tata też zainteresował się modelarstwem i może spróbowałby na nim jeszcze trochę polatać ) Samolot ten jest 3 kanałowy ale na aparaturze jest jakby taki mikser i jest tam 5 przełączników i pisze nad nimi 1ch 2ch .... 5ch

I w końcu nie wiem ilu kanałowa jest ta aparatura ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berti szczerze to nie liczyłem. Policz sam.

Mam w nim:

silnik Ray C330/14

regiel Jeti Eco 25

kołpak firmowy Multiplex do EGpro

śmigło Areonaut Carbon 9x5

pakiet Dualski 3S1P 2200 mAh

dwa Hs-81 na wysokość i kierunek

dwa Hs-55 lotki

To chyba wszystko. Ja jestem zadowolony z niego w 100%. Mam znajomych doświadczonych modelarzy przez duże M, latających benzynami. Jak nim latają to cieszą się jak dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berti szczerze to nie liczyłem. Policz sam.

Mam w nim:

silnik Ray C330/14

regiel Jeti Eco 25

kołpak firmowy Multiplex do EGpro

śmigło Areonaut Carbon 9x5

pakiet Dualski 3S1P 2200 mAh

dwa Hs-81 na wysokość i kierunek

dwa Hs-55 lotki

To chyba wszystko. Ja jestem zadowolony z niego w 100%. Mam znajomych doświadczonych modelarzy przez duże M, latających benzynami. Jak nim latają to cieszą się jak dzieci.

 

 

Żeby kolegi nie przerażać, bo to wyposażenie jest dość drogie. Są tańsze zamienniki, dostępne w sklepie hobbycity.com albo u kolegów którzy sprzedają rzeczy z wyżej wymienionego sklepu. Polskie sklepy też rozprowadzają zamienniki tych części, wystarczy poszukać w google :)

 

PS. Jak nie poradzisz sobie z szukaniem zamienników, to mogę pomóc jak znajdę chwilkę. Ale poszukaj to nie gryzie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest aparatura 4ro kanałowa.

 

Niestety nie wiem jak z zasięgiem. Nie miałem okazji testować bo nie wiedziałem jak się to robi.

 

Złóż antenę i odejdź od modelu tak daleko jak to możliwe. Niech kolega da Ci znać kiedy serwa zaczną się same poruszać. Minimum na złożonej powinno być 20m. Wówczas jest w miarę bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do easy glider electric potrzebna jest minimum 4 czyli chyba będzie :)

 

W lewym dragu mam Góra dół - gaz

 

W prawym góra dół - ster wysokości

lewo prawo - ster kierunku

 

Ale w takim razie czym sterować lotkami ?? bo w tym lewym dragu w lewo prawo nie można ruszać ??? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nastik.pl/easy-glider-electric-p-1079.html

 

gdybym wybrał ten model to ile mniej więcej trzeba by było dać na pozostałe wyposażenie którego nie ma w zestawie ???

 

A może znacie jakiś sklep gdzie taniej kupie ten model ???

 

chciałbym kupić to wszystko jak najtaniej jeżeli wogóle kupie zależy ile musiałbym dać za wszystko :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Edytuj posty)

 

serwa: zamienniki nie hiteca, wyjdą około 100zł. (np.towerpro)

regulator: ok.30zl

nadajnik: najzwyklejszy e-sky 4ch 100zł (i na takim polatasz, a na początek dobry, jak znasz się na elektronice to dorób zbigowy modulator, opis na na stronie Alexa)

odbiornik: e-sky 60zł, rex5 itp.: ok.100zł

zasilanie: Ja bym zainscenizował w li-pol 2s: od 30 do 100zł dostaniesz 2s w roznych pojemnościach różnych firm

ładowarka e-sk: 40zł

PS: Silnik ja bym wymieniła na 400 7.2 do tego aku, dłużej pożyje: http://www.nastik.pl/mig-400-72v-p-1685.html (25zł)

 

Razem ok. 450-500zł wyposażenie. Do tego model i przesyłki mamy 850zł :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.