Skocz do zawartości

Telemetria


uve
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale ten protokół nazywa się Smart Port. Jest dużo różnych czujników np. pomiar natężenia prądu, GPS itp. używam i bardzo chwalę za duży wybór odbiorników i czujników w niezłych cenach. Jak masz pytania to chętnie odpowiem.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Taranisa x9d. To już trochę stara konstrukcja, dosyć duża, ale ma dwa slidery po obu stronach, które przydają się właśnie przy szybowcach. Jest tez x7s, który jest trochę mniejszy i dużo osob dorabia sobie slider. Coraz popularniejsze są też radia od RadioMatser i JumperTX. Tych ostatnich nie używałem.

Odbiorników używam różnych. W DLG mam odbiornik szybowcowy 6 kanałowy z vario. Chyba GR-6R. Dobry zasięg, stabilny link i całkiem dobre vario.

Czujniki wszystkie kompatybilne ze SmartPort będą działać. Ja w zasadzie wszystko kupowałem na stronie 77hobby. Szybko wysyłają i zdarzają sie dobre promocje.

Mam czujnik Lipo, GPS, Vario. Wszystko działa ok.

Polecam Taranisa i inne radia wspierane przez firmware OpenTX.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, uve napisał:

Weryfikowałem i znalazłem sporo rożnych serii, modułów itp. i nie mam pewności co z czym będzie działać....

 

5 godzin temu, Marek_Spy napisał:

Wszystko dziala.

 

Niestety już nie do końca ;). Co prawda pewnie jeśli kupić aparaturę teraz to ciężko bez protokołu ACCESS ale warto mieć to na uwadze (np przy kupnie z drugiej ręki), czujniki będą pracowały, ale już nowa seria odbiorników niestety (nieco mnie to boli, bo kupiłem aparaturę rok temu i nie mam ACCESS, choć i tak jestem bardzo zadowolony :)) nie będzie działać ze starszym nadajnikiem bez tego protokołu (nie licząc wczepiania modułów, bo wtedy tak, ale chodzi mi o wewnętrzny). Znowu z nowszym chyba nie działają najstarsze odbiorniki (serii V, D oraz LR) ale tutaj już nie mam 100% pewności. Obecnie jest też dziwnie mały dostęp do odbiorników właśnie z wbudowanym wariometrem na ACCST, choć da się kupić, Także gdyby coś to bierz z nowszym protokołem ;). Mimo wszystko i tak dalej uważam, że w tej cenie ciężko o fajniejsze radio, ale ile osób tyle opinii (a ja miałem wcześniej tylko starą Sanwę i mogę nie być obiektywny, bo to dla mnie jak bym przesiadł się do statku kosmicznego i to z łatwiejszą obsługą :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.