Skocz do zawartości

Platforma DARKARLL,a


darkarll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , po uporaniu się z różnymi problemami , takimi jak zakłucenia odbiornka i sygnału video , udało mi się odbyć pierwszy lot z którego jestem zadowolony . Wszystko działa tak jak trzeba więc postanowiłem opisać to co zbudowałem . Moja platforma to oczywiście ES , silnik ROBBE BL 2827/26 , regulator ROBBE 8 A , śmigło 8/4, odbiornik 149 DP , nadajnik Futaba 9C, zasilanie silnika 3S1300, nadajnika i kamerki 3S600 , nadajnik 2,4Ghz 500mW,

odbiornik standardowy z rangevideo , antena panelowa 8db 60st , podgląd narazie w 10 calowym TV , no i brak OSD waga modelu do lotu 730 gr , temat wciąga mnie coraz bardziej tak że gogle i OSD pojawią się lada chwila , nie mam jeszcze koncepcji na zapis Video - może jakieś propozycje :?:

kilka fotek

 

a32992ad6b6e97b7med.jpg

 

3bfbc027cafbb94amed.jpg

 

94117a43f8a18bedmed.jpg

 

71e7157e05f274fcmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ciesze sie ze trafiles w koncu do tego dzialu.

 

 

odbiornik 149 DP

B. dobry wybor.

no i brak OSD

Nie bede spamowal :oops: ale kol. Remzibi ma najtanszy chyba na swiece.Zglos sie do niego to Cie wprowadzi w tajniki.

wciąga mnie coraz bardziej tak że gogle i OSD pojawią się lada chwila

Jakie ?

Pytam dlatego bys nie popelnil takich ktore sprawiaja klopoty.

No i czekamy na filmik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , OSD zamontowane i przetestowane w locie ,działa oczwiście bez zarzutów .youtube niestey tak skompresowało film że poza OSD nic nie widać :D , w wolne chwili wrzuce na vimeo może będzie lepie , chociaż zamglenie było spore i rewelacji pewnie nie będzie http://pl.youtube.com/watch?v=atOGMUI20Ts

 

a Tutaj to samo miesce latem , hmmm o wiele przyjemniejszy widok :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

pieniążki zainwestowane w OSD szybko sie wróciły :D , po kilku minutach lotu ES zniknął w chmurze , zniknął także obraz z kamerki ( prawdopodobnie zaparował obiektyw), powrót do bazy tylko po wskazaniach GPS , na początku odrobina paniki ( co widać na filmie) ale lot zakończył się lądowaniem w bazie :jupi: , stres był tym większy , ponieważ poprzedniego dnia na 300 m miałem duże zakłócenia obrazu z kamery i sterowania modelem , w skutek czego model uciekł i został znaleziony na drzewie , odbiornik zamontowałem w innym miejscu , zmieniłem antenę od TX i poprowadziłem antenę od odbiornika po skrzydle ( była przedtem wzdłuż kadłuba ), no i pełen sukces !!! FILM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic przydałby się jeszcze sztuczny horyzont.

Albo mi się wydaje, albo prędkościomierz wskazuje czasami prędkość 14 km/h. Realny ten pomiar?

 

PS. Ba, wskazanie prędkości to nawet 8 km/h :) Jak się spieszę to posiadam większą prędkość marszu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic przydałby się jeszcze sztuczny horyzont.

Albo mi się wydaje, albo prędkościomierz wskazuje czasami prędkość 14 km/h. Realny ten pomiar?

 

PS. Ba, wskazanie prędkości to nawet 8 km/h :) Jak się spieszę to posiadam większą prędkość marszu...

 

w końcu to ES , średnia prędkość tego model na pół gazu to około 25 km/h , od bazy oddalałem się z wiatrem wtedy prędkość była około 50 km/h, a wracałem pod wiatr , GPS mierzy prędkość względem ziemi , względm wiatru było ze dwa razy tyle ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to wyglądało na ziemi:

 

Przygotowania do startu

1.jpg

 

 

Lot pełen wrażeń :lol:

2.jpg

 

aż w końcu ktoś krzyknął " jest , widze go , leci w naszą strone , tak trzymaj "

 

To duże uproszczenie, to wyglądało raczej tak: " Jest widać go! a nie już go nie widać, zawróć, o jest znikł dobra jest lecisz dobrze tak trzymaj!" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No nie ma to tamto , z czystym sumieniem mogę powiedzieć że latam FPV :jupi:

narazie ne zapuszczam sie dalej niż 700m , ale powolutku odległości będą powiększane , zapis na V-mate więc jakość nagrania taka sobie , starty metodą tradycyjną , ale lądowana w goglach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.