Skocz do zawartości

SOLIUS MULTIPLEXA


yarecki61
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Swojego też musiałem doważyć. 

Przy pakiecie 2200mAh także  ok. 50g.

Tak apropos:

Może ktoś posiada rozrysowaną w CAD owiewkę kabinki,

bo moja się nieco pokiereszowała nim dogadałem się z Soliusem i warto by było wytłoczyć nową ? .

Notabene, to tworzywo jest  bardzo kruche.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam Soliusem i używam pakietu 2200mAh. Przesunięty jest razem z regulatorem maksymalnie do przodu i obyło się bez dodatkowego balastu. Potwierdzam, że to co zaznaczył producent to poprawny środek ciężkości.

A propos kabiny. Ostatnio kupiłem drugą, żeby zamontować kamerkę HD. Mam dwie kabinki: jedna z kamerką HD, druga makietowa i bardziej aerodynamiczna. Musiałem zdemontować owiewkę, żeby zmieściła się kamerka i byłem w szoku jak niewiele trzeba by pękła. Myślałem nawet, że to kwestia np. tego, że leżała na słońcu długo, bo kupiłem używaną. Musiałem kupić używaną, bo ceny nowych części sa wysokie.

Kompletna kabina to pewnie ponad 100 zl, bo oddzielenie kupuje sie owiewkę, oddziepnie styropoanowy korpus i oddzielnie poastikowe zapięcia. Niby fajnie, bo można dowolną rzecz wymienić, ale 40zl za owiewkę samą to drogo.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój silnik Redox 1500/1000 waży około 104gramy,piastę iśmigło mam to co było w zestawie.Pakiet też 2200mAh,wszystko na max z przodu,i muszę doważyć.Gdyby silnik miał około 130gram było by lepiej.Producent dał 3 metalowe kulki do obciążenia w razie czego ogona,no a u mnie jest na odwrót.?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam. Nigdy tego nie robiłem, ale czy jeśli zrobimy odlew z gipsu kabiny to taki odlew może posłużyć jako kopyto do próżniowego wykonania kabiny? W jednym z wątków na forum kolega [mention=7718]robertus[/mention] buduje taką skrzynkę.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kuzynek napisał:

Tak się zastanawiam. Nigdy tego nie robiłem, ale czy jeśli zrobimy odlew z gipsu kabiny to taki odlew może posłużyć jako kopyto do próżniowego wykonania kabiny? W jednym z wątków na forum kolega [mention=7718]robertus[/mention] buduje taką skrzynkę.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Ogólna odpowiedź na pytanie to TAK ale...

Gips musisz mieć dentystyczny o małym skurczu to raz, dwa gips musi dobrze wyschnąć. Gips musisz jeszcze wyszlifować do takiego stanu aby nie było absolutnie żadnych porów, i innego świństwa.

 

Ja z formy z gipsu zrobiłem kabinki do Minimoa 3,6m i wyszły prawie dobrze. Dużo też zależy od materiału jaki użyjesz do wytłoczenia i od samej konstrukcji skrzyni do wytłaczania. Ja tu popełniłem mały błąd i wytłoczka wychodziła ciut za cienka. ALe i tak latała w modelu.

Tak więc z formy gipsowej da się wytłoczyć kabinkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.