Skocz do zawartości

Drukowany Goblin FPV


japim

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucałem na RCgroups, wrzucałem na RCCLUB to wrzucę i tutaj :)

 

Otóż zaprojektowałem i oblatałem drukowankę bazującą na Goblinie/ZOHD Rebel.

Zaczęło się od modelu od Marka - ale mój syn szybko rozmazał go (i to wielokrotnie) po trawniku. Najpierw miałem tylko dodrukować obudowę kabiny - ale jak już ona powstała to żaden problem dorysować resztę.

 

a13999673-93-Iso%20view1.gif

 

a13999669-68-all%20printed%20parts.jpg

 

a13999671-205-Completed.jpg

 

Montuje się to tak:

 

A wersja V1 (bez elementów wazowych i z całą masą wewnętrznych wzmocnień, które fizycznie niewiele dają, albo mniej niż zastosowane pręty węglowe):

 

 

 

Winny wszystkim kraksom był źle ustawiony ŚĆ - zbyt tyny. Model przeżył 6 kraks, przy 8 rozmazałem go poza granicę naprawialności.

Klei się 'tak samo" jak model z EPP. Jak tylko znajdą się wszystkie części to klej CA trzyma lepiej niż oryginalny druk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - mały wariat. Obciążenie powierzchni wersji V2 to jakieś 37 g/dm2 więc nie jest źle. Nie latałem jeszcze FPV. Muszę uzbroić kamerę i VTX i wtedy będzie FUN. Problem w tym, że "lotnisko" na którym dotychczas latałem zostało formalnie zmienione w boiska do piłki nożnej lokalnego klubu i już forlanie nie mogę tam latać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi po głowie chodzą takie konstrukcje. Z Druku zrobić tylko to co jest żmudne i "krzywe" a resztę załatwić po modelarsku.

Czyli drukowane kadłuby, żebra itd - ale z depronu/balsy/poliwęglanu płaskie powierzchnie, pokrycia skrzydła itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.