Skocz do zawartości

PZL-M28 Bryza/Skytruck


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak-Humbrole nie żrą styropianu i depronu, Pactra żle sie trzyma depronu (chyba że przetrzemy cały model papierem ściernym to sie złapie ,zobacz mojego avatara-wszystkie walniete Humbrolami)

Co do fotek to jak pisałem brak mi takich z widokiem z góry!

No i sie nie dowiedziałem czym rozcieńczyć humbrole by nie żarło depronu i nadal nie mam malowania Skytrucka z widoku od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcus ale te malowanie z "żółtym" ma inne rozmieszczenie plam.Mam fotki od dołu i myśle że identycznie plamy sa rozmieszczone od góry-wnioskuje ze stat.pion lewa i prawa strona jest tak samo malowana .

 

Myślę, że masz rację.

Zresztą jeśli nikt nie widział Bryzy z góry to możesz pomalować go jak chcesz i powiedzieć- tak ma być :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby było słuszne malowanie maskowania według jakiegoś wzoru. Próbowałem pomalowac Hakwera i szukałem właśnie wzorów malowania maskowania i co?

Każdy jest inny nawet w tej samej eskadrze. Więc trochę wyobraźni i fantazji farbki i do dzieła. Zrób podobnie a skoro wzorów jest w necie jak na lekarstwo to będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

702c5dc8b9a8eb0bm.jpg

miał być samolot a wyszła skrzynka ;)

Jednak malowanie zrobiłem tylko na podstawie zdjęć a właściwie na nie dosłownej interpretacji.Ostatnio model robiłem troche w pośpiechu (będzie prezentem na czyjeś urodziny) więc nie dopieściłem go tak jak bym chciał.

Co do rozpuszczalnika WAMOD II to nie jest niestety tak całkiem obojetny depronowi-nie żre go ale depron(a właściwie izolacja pod panele z PRACTIKERA lub OBI) robi sie pod palcami ciastowaty.Nie wiem jak po wymieszaniu z farbą ale radze uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot jest u nowego właściciela ale obiecał że na pierwszy lot zabierze aparat (TO DZIŚ).Martwie sie jedynie tym że to niedoświadczony "pilot" ,pół biedy było by gdybym go sam wyregulował w locie ale jemu sie śpieszyło i niechciał czekać na moją asyste.

Mam nadzieje że jednak polata bo starałem sie opracować go w miare statecznym; wprowadziłem małe zmiany w płatowiec typu powiekszenie statecznika poziomego i oddalenie go troche od skrzydeł. Miał być jeszcze lekki wznios skrzydeł wymuszony zastrzałami ale tego nie zdążyłem zrobić.

I jeszcze jedno,wszyscy modelarze zaraz mnie wyzwą od czci i wiary:model jest sterowany tylko silnikami :twisted: mam wiadro maneli po chinskich pseudo modelach więc dla osoby nieobeznanej z RC było to chyba najleprze rozwiązanie: jeśli model zrobiłem prawidłowo powinien latać sam (przynajmniej zarobiłem na normalne manele do modeli :faja: )

W poniedziałek dowiem sie jakie były losy/loty Bryzy i zdam relacje.

tu przykładzik innego mojego modelu zrobionego w identyczny sposób na chinszczyżnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupny chinski model faktycznie lata sam a właściwie tam gdzie chce ale jak wdiać na filmiku płatowiec zrobiony samemu jest bardziej posłuszny (szerzej rozstawione silniki zwiększają efekt zakretu a odrobine więcej gram wagi sprawia że model nie miota sie na wietrze) jedyna wada takiego układu "sterująconapędowego" to słaba ingerencja pilota w wysokośc lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem taki mini klip z lotu mojej Bryzy .

Lata ponoć nieżle ale z tego co widze to ewidentnie brak mu wzniosu skrzydeł (jak go rozbiją to przerobie :) )

Na dłuższych lotach robili zdjęcia zamiast filmować więc to co zobaczycie wywoła u was tylko niedosyt :cry:

PS : nadal jest cały :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.