Skocz do zawartości

Swift od RC Hobby problem


Bolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, złożyłem ten model i chciałem ustawić zakres drążków w aparaturze i rozregulowałem esc silnik wchodzi na obroty z opóźnieniem i chyba hamulec włączyłem, może ktoś wie jaki esc jest zamontowany w tym modelu, w instrukcji nie jest napisane jakiej firmy, ale za to pisze żeby nic nie ustawiać ;-) 

pozdrawiam Andrzej B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, hamulec jest OK bo nie połamiesz śmigła przy lądowaniu. Brak producenta i instrukcji to jeszcze nie tragedia. Mnie się również zdarzyło to co Tobie. Trwało trochę i rozładowałem w nadajniku akku, ale ustaliłem w końcu jak ustawiać nadajnikiem to ustrojstwo. Zawsze jest "jakiś" schemat programowania z pomocą dźwięków. Trzeba go ustalić. W moim przypadku kolejne punkty programowania są ustalone "pikaniem" 1pik- typ akku, 2 piki - hamulec, 3 piki start silnika a- miękki, b-średni, 3-ostry itd. po takim 1, 2 lub 3 itd., ruszasz drążkiem gazu- silnika na minimum (do siebie ) i jesteś w " tym konkretnym MENU". Zatwierdzasz potem to również "drążkiem gazu - np. do przodu itd. z następnymi " punktami. Musisz trochę siąść i "odkryć" jak w Twoim to działa. Na przyszłość : jak piszą " nie ustawiać " - to nie ustawiać. Do tego modelu ONI już ustawili. Miałem kolegę modelarza Ś.P., który jak dostał nowiutką aparaturę Grundiga (Graupner) to rozebrał i szukał zimnych lutów ?Trzymam kciuki i pozdrawiam, Antoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za szybką odpowiedź, jest to dobry sposób ale czasochłonny,  dzięki za naprowadzenie, trzeba usiąść nad nim i poeksperymentować, śmigła nie ma tylko turbinę na plecach i podobno jest szybki 160 km/h już się nie mogę doczekać aby to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duże jest opóźnienie startu turbiny ?

Czy od nowosci tak było ? Czy silnik kręci się normalnie kręcony ręcznie ?  Zobacz filmy na YT może coś tam dostrzerzesz są bo oglądałem ten model, chciałem go kupić. Edf musi nabrać obrotów ale zwłoka  jest niewielka poniżej sekundy. Raczej z poziomu ustawień wychyleń nie zmienisz działania rególatora. 

Ewentualnie przywrócenie ustawień fabrycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Therapy napisał:

Jak duże jest opóźnienie startu turbiny ?

Czy od nowosci tak było ? Czy silnik kręci się normalnie kręcony ręcznie ?  Zobacz filmy na YT może coś tam dostrzerzesz są bo oglądałem ten model, chciałem go kupić. Edf musi nabrać obrotów ale zwłoka  jest niewielka poniżej sekundy. Raczej z poziomu ustawień wychyleń nie zmienisz działania rególatora. 

Ewentualnie przywrócenie ustawień fabrycznych. 

Cześć, Przed  tym ustawianiem zakresu drążków " " ? wchodził na maxa na obroty, teraz jest wyczuwalne opóźnienie, da się latać tzn. wystartowałem z ręki i po kilkudziesięciu metrach wbił się w trawę  drugie podejście to samo,  (dziób już trochę wyprostowałem we wrzątku) moje wniosek jest taki że, CG trzeba dobrać do pakietu a nie to co jest napisane w  manualu 60-80 mm włożyć pakiet i na sucho rzucić model żeby sam wylądował  tak jak powinno się robić po złożeniu modelu, następny wniosek to trzeba rzucić model mocno i wysoko aby zdążyć przejąć nad nim kontrole, ale to sprawdzę jak już go naprawię ? Ustawień fabrycznych nie wiem jak przywrócić po prostu nie manuala do esc napisałem do nich maila w tej sprawie ale na razie cisza. Jak bym wiedział jakiego producenta jest ten ESC nie byłoby żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest uniwersalna instrukcja. W większości regli działa. A może powinien latać na 4s. Miałem Zephyra V70 EDF i na 3s nie miał siły latać. 

Podłącz model na innym radiu i odbiorniku (kolegi). Ewentualnie zobacz czy ustawiając wychyłu lotek nie ograniczyłeś na kanale 3 mocy.

Screenshot_20201213-093123_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2020 o 01:57, Bolo napisał:

Cześć, Przed  tym ustawianiem zakresu drążków " " ? wchodził na maxa na obroty, teraz jest wyczuwalne opóźnienie, da się latać tzn. wystartowałem z ręki i po kilkudziesięciu metrach wbił się w trawę  drugie podejście to samo,  (dziób już trochę wyprostowałem we wrzątku) moje wniosek jest taki że, CG trzeba dobrać do pakietu a nie to co jest napisane w  manualu 60-80 mm włożyć pakiet i na sucho rzucić model żeby sam wylądował  tak jak powinno się robić po złożeniu modelu, następny wniosek to trzeba rzucić model mocno i wysoko aby zdążyć przejąć nad nim kontrole, ale to sprawdzę jak już go naprawię ? Ustawień fabrycznych nie wiem jak przywrócić po prostu nie manuala do esc napisałem do nich maila w tej sprawie ale na razie cisza. Jak bym wiedział jakiego producenta jest ten ESC nie byłoby żadnego problemu.

 

Problemy ze środkiem ciężkości masz bo CG jest wyliczony w calach, a instrukcja podaje w milimetrach. Trzeba sobie przeliczyć.?

 

To żart oczywiście, ale zawsze mi smutno i również wstyd gdy ktoś na polskim forum używa oznaczenia CG (innych w tym stylu też).

Dlaczego zdecydowałem się zabrać głos?

Już udziela mi się świąteczny nastrój, obok nad głową stoi zakupiony kwiatek Gwiazda Betlejemska.

 

Kiedyś już zwróciłem komuś uwagę na temat CG to usłyszałem: "i tak będę używał oznaczeń uniwersalnych".

Moja babcia, która urodziła się dwa lata przed końcem XIX wieku w Warszawie powiedziała mi, że w szkole nauczyła się pisać po rosyjsku, a dopiero w domu po polsku.

Tak? Po cholerę się uczyła w domu? Jeśli mogła sobie pisać po ówczesnemu uniwersalnemu?

Nie wiem jakich argumentów Kolega użyje na swoją obronę, ale zapytam Cię jeszcze o podobną sprawę.

 

W okolicach 2012 roku raczkujące światowe lotnictwo pasjonowało się tym kto pierwszy wykona looping.

Nie wydawała się ta pierwsza figura akrobacyjna trudną, ale była oceniana wtedy jako bardzo niebezpieczna.

Dlaczego? Ci co piszą SC zapewne będą wiedzieli ci od CG pewnie jeszcze muszą się douczyć.

Pierwszy podobno był Rosjanin, ale Francuzi twierdzą, że Francuz. To ich problemy.

Nasze lotnictwo powstało chwilę potem, bo w 1918 roku. Polscy piloci włączyli się dumnie w jego tworzenie i tworzenie przemysłu lotniczego z ogromnymi osiągniętymi w nich sukcesami.

 

Zapytam Cię Andrzeju jak opowiesz np. o ostatnim lataniu?

Wykręciłem kilka loopingów, czy może kilka pętli?

 

Nie obrażaj się proszę ? na mnie bo mam już taki miły świąteczny nastrój.

 

WESOŁYCH ŚWIĄT Panowie.

Edytowane przez stema
Poprawiłem lapsus ; "Nasze lotnictwo powstało chwilę potem, bo w 2018 roku". Dziękuję Jacku.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straszne problemy miewasz przed świętami...żeby na temat pierdoły pisać cały elaborat :( i to nie na temat

ŚĆ jak dla mnie wygląda śmiesznie (jak i inne polskie skróty) choć staram sie tak pisać, jednak wcale mi nie przeszkadza jak ktoś pisze CG czy inaczej. Niestety wpływy języka angielskiego na mowę potoczną są duże i tego się nie zmieni. Oczywiście hasła typu "wykręciłem kilka loopingów" są dla odmiany śmieszne - w przeciwieństwie do CG.

Bardziej rażące są błędy ortograficzne we wpisach, ale bardziej się z tego uśmiecham pod nosem niż miał bym reagować jakimś elaboratem. Jak już ktoś musi to niech pisze na PW do takich delikwentów - bo ludzie są różni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, stema napisał:

Nasze lotnictwo powstało chwilę potem, bo w 2018 roku.

wszystko to co napisałeś to prawda....tylko.......Nasze Lotnictwo  powstało w 1918....no ale to pikus ?

moja Babcia  też urodziła się  dwa lata  przed końcem  XIX wieku  i tez było dokładnie jak u Twojej

Szanujmy  nasz język

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.