Skocz do zawartości

Uzbrojenie bez FC w OTX


Rook FPV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć może kiedyś komuś się przyda takie małe co nieco w OpenTx.

Jak działa uzbrojenie gdy ma się FC np: w dronie chyba każdy wie.

Ostatnio chciałem zrobić uzbrojenie dla motoszybowca który nie jest wyposażony w kontroler lotu, tak aby spełniało kilka warunków zapobiegawczych przed przypadkowym uruchomieniem silnika na wysokie obroty.

 

Funkcja odcięcia przepustnicy nie jest do końca dobra ponieważ gdy przepustnica zostanie w pozycji większej jak -100 załóżmy że będzie podniesiona przypadkowo na 80% i przełącznikiem ją aktywujemy, to nastąpi gwałtowne wskoczenie silnika na wysokie obroty.

 

Warunki uzbrojenia przepustnicy jaki nałożyłem są podobne jak w dronie opartym o BF itd.

1.Przełącznik dwupozycyjny musi być włączony

2.Przepustnica musi być opuszczona

3.Jeżeli przepustnica nie jest opuszczona a przełącznik zostanie włączony, to kanał przepustnicy będzie zablokowany (-100 i nic więcej)

dopiero opuszczenie przepustnicy spowoduje jej uzbrojenie lub gdy jest opuszczona i włączymy przełącznik to również nastąpi jej uzbrojenie

 

 

 

Może to nic wielkiego a może komuś się przydać, można to połączyć z TIMEREM i wyposażyć w dźwięki informujące o stanie uzbrojenia lub niespełnionych warunkach.

 

arm.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.