Skocz do zawartości

helikopterek


martek23

Rekomendowane odpowiedzi

Ładziak: Coaxiala na gumę można zrobić bez kadłuba. Z papieru zwija się rurkę, w której jest guma. Drugi wirnik przymocowany jest do tej rurki. Sprawdziłem, działa. Wersja Słodowego też została przeze mnie zbudowana i oblatana pomyślnie. W podstawówce książki Słodowego to była moja lektura obowiązkowa :D . Nawet mój pierwszy silnik eklektryczny był zbudowany z gwoździ, puszki po konserwie, deseczki, kawałka drutu i magnesu. To były czasy...

Szkoda, że w dzisiejszych czasach nikt nie pisze takich książek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zacząć od prostych rzutek z kartonu, steropianu lub depronu. Pojść do jakiejś większej biblioteki gdzie jest szansa pożyczyć jakieś książki o modelarstwie. Później zbudować jakąś np Jaskółkę lub gumówkę. Zapoznać się z technikami budowy. Modele niesterowane też potrafią cieszyć. Jesteś młody i pozwól swojemu modelarstwu dojrzeć. W tym czasie możesz próbować jakoś dorobić i oszczędzaj. Czas poświęcony prostym modelom nie będzie stracony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zacząć od prostych rzutek z kartonu, steropianu lub depronu. Pojść do jakiejś większej biblioteki gdzie jest szansa pożyczyć jakieś książki o modelarstwie. Później zbudować jakąś np Jaskółkę lub gumówkę. Zapoznać się z technikami budowy. Modele niesterowane też potrafią cieszyć. Jesteś młody i pozwól swojemu modelarstwu dojrzeć. W tym czasie możesz próbować jakoś dorobić i oszczędzaj. Czas poświęcony prostym modelom nie będzie stracony.

 

Popieram w 100%.

Rzutki to jest to dla młodego modelarza, nie przekona sie dopóki takiej nie zrobi :) ale w dzisiejszych czasach gdzie bezszczotkowe silniki, regle i gotowe super modele są na wyciągnięcie ręki takie rzeczy wydają się nowicjuszom bezsensowne :D

Co do książek - jako dzieciak żyłem książkami modelarskimi - najbardziej lubiłem ABC Modelarstwa Lotniczego W. Schiera gdzie były plany rzutki XYZ, jako młody mieszkaniec Krzesin ( :D) byłem w pełni szczęśliwy mając swojego pseudoMIGa latającego po kuchni i nie tylko, sprawdzając i testując wszelkie układy, wychylenia powierzchni sterowych i widząc, że to naprawdę działa. Były jeszcze inne książki mające same plany rzutek (takie żółte broszurki) np. szybowców takich jak Jantar, rewelacyjnie płynęły w powietrzu! :D

Nie wiem czy dzisiaj takie rzeczy są wogóle do dostania ale na serwisie aukcyjnym widzę np. "LUBIE MAJSTERKOWAC" A.Słodowego a w niej m.in:

 

11. Latające śmigło................ 32

18. Łodzie żaglowe................ 54

19. Łodzie motorowe............... 58

20. Model statku parowego............. 62

23. Latawiec „wiro-płat".............. 73

24. Bezpieczne wyrzutnie rakiet............ 75

25. Latawiec rombowy z wyciągiem rakiety......... 80

10. Zdalnie sterowana wyrzutnia szybowców........ 146

11. Śmigłowce................. 148

12. Dźwig budowlany............... 153

15. Zdalnie sterowany pojazd księżycowy......... 178

16. Samochody na torze wyścigowym.......... 182

 

oraz:

Część V. WARSZTAT MAJSTERKOWICZA

 

1. Narzędzia i urządzenia w domowym warsztacie...... 370

2. O technice pracy i zastosowanych materiałach....... 374

3. Jak nitować i łączyć części modeli i zabawek....... 389

4. Lutowanie i odlewanie metali ........... 399

5. Obróbka blachy...............404

6. Technika rysowania podczas projektowania budowy zabawek i sprzętów domowych................ 407

7. Jak malować zabawki.............. 411

8. O technice montażu i sklejania modeli z tworzyw sztucznych . . . 411

9. Naprawa zabawek mechanicznych.......... 413

10. Budowa, obsługa i zasilanie miniaturowych silniczków elektrycznych 418

 

Ale trzeba przyznać, że w przypadku Słodowego często tytuł przerasta treść (zwłaszcza z wyrażeniem "zdalnie sterowany" hehe), tą są niestety często bardzo proste rzeczy ;)

 

Nie wiem czy mogę ale podam link do czegoś w co mógłby autor wątku zainwestować jedynie 35 zł a naprawdę miła lektura, co prawda bardzo "nie dzisiejsza" jeśli chodzi o najnowsze technologie ale ucząca podstaw :D

 

http://www.allegro.pl/item529054653_w_schier_miniaturowe_lotnictwo_sekrety_modeli.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.