Skocz do zawartości

Corsair F4U czy Cessna ?


Rayan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Co jest lepsze Waszym zdaniem, prosze uzasadnic :mrgreen:

 

http://allegro.pl/item521603732_samolot_corsair_f4u_4_kanalowy_r_c.html

 

http://www.allegro.pl/item519677702.html

 

i prosił bym o powiedzenie do jakiego modelu jakie dokupic pakieciki. :jupi:

 

czy moze wybrac ten model http://www.modelarnia.pl/sklep/index.php?p1072,bellanca-decathlon-480-zestaw-rc ?jak by nie blyo silnik o 100 lepszy (480)

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest lepsze Waszym zdaniem, prosze uzasadnic

 

Moim zdaniem najlepszy byłby model BELLANCA DECATHLON 480 z tej strony http://www.modelarnia.pl/sklep/index.php?p1072,bellanca-decathlon-480-zestaw-rc , bo ma bardzo ładny kolor i ciekawą fakturę oraz będzie pasował do każdego pokoju i kolory tapet , a w szczególności jak będzie stał na telewizorze.

 

Tak trudno użyć opcji "Szukaj"

 

EDIT

Post obok kolega Jacek bardzo ładnie opisuję zalety Cessny z twojego linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden z nich. Cesna, jest troche za mala jak na model do nauki pilotazu. (optymalny model 120-130cm rozpietosci), Ma aparature sterujaca 3 kanalowa, a wiec kompletnie nierozwojawa.

Drugi model jest szybki, nerwowy, do nauki latania nie nadaje sie zupelnie. Do tego posiada aparature pracujaca w pasmie 27 MHz, co klasyfikuje go do miana zabawek.

Z modeli latajacych, nadajacych sie na pierszy model, sprawdzonych polecam NEMO, Sky Lady, PC Focus. Te beda niewiele drozsze od podanych przez Ciebie. Z drizszych oczywiscie tez sie znajdzie, ale rozumiem ze cena gra jakas role.

 

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec jak rozumiem najlepszym rozwiazaniem bedie ten model tak?

 

http://www.modelarnia.pl/sklep/index.php?p1726,skylady-ii-elektroszybowiec-zestaw-rc-pelikan ? chcialem dodac ze z lataniem nie miałem za duzo do czyniania, to bedzie moj 2 model, 1 calkowicie nieudany nie nadajacy sie do niczego 350 zł w błoto. :shock:

 

Edit:

 

Moze jeszcze inaczej co polecicie do 400 zł z przeylka ale nie podobaja mi sie za bardzo elektro szybowce, wole model taki jak np. Cessna Corsair itp. tzn takie z kółkami :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze to NEMO mi jakos w ogole nie lezy, najpradopodobniej zakupie sky lady 2, dobry wybor ? cena 349 zł jest dobra cena?

 

Edit:

 

prosil bym link do dobrego sklepu, dobrze zapakowany towar, szybka wysylka gdzie jest dostepny w przystepnej cenie sky lady II, dziekuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj modelu NEMO . W czterech stówkach się wyrobisz, a jak już oblatasz i go opanujesz to zawsze możesz zrobić podwozie . A tak wogóle to takich pytań jak zadałeś to było już "milion pińcet dwa dziwińcet" Także proponuje troszeczke poszukać

 

PS : A o Nemo jest cały Temat : począwszy od wyjęcia z pudełka a kończywszy na oblocie

Więc szukaj czytaj i lataj

 

EDIT:baxter12 PISALIŚMY W TYM SAMYM CZASIE :P[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Bellankę i dzięki niej nauczyłem się latać, ale było to możliwe wyłącznie dzięki dużej determinacji i zasobnemu portfelowi.

 

Model w oryginalnej konfiguracji nie jest dobry do nauki (za słaba moc w stosunku do wagi)

 

Faktycznie NEMO jest takim samolotem, który pozwoli na bezstresowe początki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją przygodę z modelarstwem zacząłem od właśnie tego Korsarza z allegro.

 

Do wymiany kwalifikuje się silnik na bezszczotkowy + regulator i pakiet na LiPo ponieważ fabryczny zestaw napędowy nie daje wystarczająco mocy, krótko się lata i szybko grzeje.

 

Po 2 złamaniach skrzydła i kilku śmigłach postanowiłem kupić sobie Piperka z EPP od Cyber Fly. To na nim nauczyłem się latać. Dopiero później postanowiłem przełożyć sprzęt z Pipy do Korsarza no i to był ten dzień :)

Ten modelik to nie taka zabawka bo ma bardzo dobre właściwości lotne, jest szybki, zwinny i w powietrzu wygląda jak makieta (jeśli odkręcimy podwozie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobaja mi sie za bardzo elektro szybowce, wole model taki jak np. Cessna Corsair itp.

Tak , tak znam to , też tak miałem. :oops: Fajniejsze są jeszcze jakieś makiety albo wielośilnikowce , a jeszcze lepsze modele współczesnych odrzutowców z napędem tunelowym !!! :D

Właściwie kup jakikolwiek , który Ci się podoba. :crazy:

Raz już 350 zł "utopiłeś" .

Jeszcze kilka razy i nauczysz się że do takich modeli trzeba dojść stopniowo.

Najpierw "kloc" który ledwo przypomina samolot ale, LATA i niewprawny pilot mu nie straszny, potem coś już bardziej samolotopodobnego i jak już jako tako opanujesz technikę pilotowania modelu w różnych warunkach to bardzo ostrożnie można popróbować jakiegoś fajniejszego (ładniejszego) modelu.

W innym przypadku to strata kasy. Tak naprawdę to już upatrzyłeś sobie tego "korsarza" i szukasz na forum potwierdzenia że to dobry wybór...

Wszyscy mówią że nie , a Ty będziesz i tak szukał jakiegoś dobrego usprawiedliwienia co by nabyć super efektowny model...

Myślisz że wszyscy którzy budują np. RWD by Skazzo robią ten model bo są zakochani w jego sylwetce... :?:

 

No i :

Regulamin, wiek, miejscowość, avatar, powitalnia i pogadamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uparłeś się na Cessne to trudno. Ta zdecydownie będzie lepsza jest na Li-polu i bezszczotkowym silniku i aparatura 4-ch do tego klapy, sam nauczyłem się na taką latać. Trzeba na początku zdemontować podwozie, a środek ciężkości przesunoąć do tyłu, żeby nie nurkował przy lądowniu. http://www.zabawka-od-slawka.pl/produkty_135_76.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.