Skocz do zawartości

Identyfikacja modeli


Rel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszę o pomoc w identyfikacji znalezisk... Gdybym wiedział co to, to może bym mógł wyszukać / dokupić brakujące elementy by modele chociaż wyglądały ładnie...

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, tak bez nosa to łyso...

IMG_20201231_015400.jpg

IMG_20201231_151123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Czy na modelach są może jakieś oznaczenia, jeżeli to modele fabryczne? Jeżeli to modele robione samemu to raczej trudno będzie cokolwiek dopasować. Pierwszy model przypomina trochę samolot Ryan STA, ale podwozie jest inne. Drugi model to coś podobnego do Extry, albo Funtany, ale te skrzydła na pewno nie są od tego modelu, bo powinny być dzielone. W kadłubie widać otwory na rury łączące połówki skrzydeł. Przydałoby się więcej zdjęć i wymiary: długość kadłuba, rozpiętość skrzydeł. Może ktoś z forumowiczów miał styczność z takimi modelami i powie coś więcej.

Edycja:

Dopiero teraz się dopatrzyłem, pierwszy model najprawdopodobniej był dwupłatowcem, sugerują to widoczne na zdjęciu mocowania słupków górnego płata, na górnej powierzchni płata dolnego. to miejsce na kadłubie z wyrwanym jego elementem to prawdopodobnie mocowanie górnego płata do kadłuba, jak to wygląda z drugiej strony?

Model to najprawdopodobniej coś w tym stylu ( Waco )

roc011-1.jpg.f7f9fb2c717a0f4e271c41cb6a7e1336.jpg

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Krzysiek67 napisał:

Cześć. 

Czy na modelach są może jakieś oznaczenia, jeżeli to modele fabryczne? Jeżeli to modele robione samemu to raczej trudno będzie cokolwiek dopasować. Pierwszy model przypomina trochę samolot Ryan STA, ale podwozie jest inne. Drugi model to coś podobnego do Extry, albo Funtany, ale te skrzydła na pewno nie są od tego modelu, bo powinny być dzielone. W kadłubie widać otwory na rury łączące połówki skrzydeł. Przydałoby się więcej zdjęć i wymiary: długość kadłuba, rozpiętość skrzydeł. Może ktoś z forumowiczów miał styczność z takimi modelami i powie coś więcej.

Edycja:

Dopiero teraz się dopatrzyłem, pierwszy model najprawdopodobniej był dwupłatowcem, sugerują to widoczne na zdjęciu mocowania słupków górnego płata, na górnej powierzchni płata dolnego. to miejsce na kadłubie z wyrwanym jego elementem to prawdopodobnie mocowanie górnego płata do kadłuba, jak to wygląda z drugiej strony?

Model to najprawdopodobniej coś w tym stylu ( Waco )

roc011-1.jpg.f7f9fb2c717a0f4e271c41cb6a7e1336.jpg

Pozdrawiam Krzysiek

 

O kurczę, fachowca to miło posłuchać. Masz rację na tak wiele sposobów:

1. Faktycznie mam dodatkową parę skrzydeł w malowaniu pierwszego modelu, i nie wiedziałem co z nimi zrobić... Dwupłatowiec, jasne. Podwozie wygląda podobnie w Ryan STA, ale faktycznie inaczej... no i ten miał pewnie 2 płaty...

2. Racja, znalazłem lepsze skrzydła, faktycznie wygląda podobnie do Funtany, dziękuję!

3. Załączam lepsze zdjęcie.

 

 

IMG_20201231_194846.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, piotr28 napisał:

Prawdopodobnie ten dwupłatowiec to Super Stearman. Pasuje nawet malowanie na boku kadłuba z dwoma czerwonymi pasami i czerwone pasy na natarciu skrzydła.

Super Stearman 120 1815 mm ARF - Profimodel.cz

 

Zdecydowanie to on. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.