Jump to content

Wybór radia


maruta82
 Share

Recommended Posts

A jakie masz obecnie doświadczenie?

 

Na chwilę obecną najlepszy stosunek cena/jakość/możliwości to Radiomaster TX16/ Jumper TX18.

FRsky niestety został w tyle - zrobili kiepski taktyczny ruch (coś jak Nokia ze smartfonami) i już nie są na fali.

Chyba, że chcesz coś bardziej markowego z zamkniętym systemem gdzie oryginalne odbiorniki kosztują 200+ zł.

Link to comment
Share on other sites

Hmm

Doświadczenie to takie że całkiem jeszcze do niedawna sterowałem modelami z hitec eclipse 7 na 35mhz

Może z rok mam graupnera mz 12 

Chcial bym jednym radiem pogodzić moje modele i drona  np. coś z mobuli 6 lub 7 

Link to comment
Share on other sites

Opcja najtańsza i najprostsza - kupujesz sobie zewnętrzny moduł nadawczy - np jumper 4in1. Podpinasz go do Graupnera po kabelku uczen-trener i sterujesz wszystkim co tylko jest dostępne w sprzedaży. Moduł można dać zewnętrzny - lub wybebeszyć go z plastiku i zaszyć w radiu.

 

Każda inna to zakup radia z gniazem na moduły nadawcze. Do wyboru do koloru. Albo jak wspominałem Radiomaster lub Jumper - to właściwie wychodzi z jednej fabryki. Te radia mają już wbudowany moduł 4in1 a nawet 5in1. I mogą sterować zabawkami, o których nawet nie miałeś pojęcia że istnieją.

Link to comment
Share on other sites

Jumper t18 tylko w wersji z modułem 4in1 proponuję przymierzałem się do tej aparatury w tym roku i szukając informacji i porównań dotarłem do informacji o tym że w jumperze t18 z modułem 5in1 antena obsługująca 2.4ghz to antena PCB a nie ta antena co wystaje na zewnątrz i po własnych przemyśleniach i zebraniu wszystkich informacji jakie mogłem bo wahałem się pomiędzy jumperem a radiomasterem to u mnie wygrał radiomaster finanse jednak nie pozwoliły na zmianę apki w tym roku ale mam nadzieje że w następnym już pozwolą.

Radiomaster ma wbudowane ładowanie akumulatorów - ogniwa 18650, na chwilę w której informacje zbierałem a więc okolice premiery jumpera to jumper nie miał oficjalnego wsparcia opentx za to radiomaster miał nie wiem jak teraz jest może już też ma wsparcie. Dodatkowo radiomaster ma dwa dodatkowe porty UART. Wracając do kwestii anten to albo jumper z modułem 4in1 albo radiomaster, jak znajdę filmik z porówniania to zedytuje post i podam link do youtube jest tam tez test zasięgu.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.