Skocz do zawartości

Wymiana regulatora ESC w modelu


valdhaka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Ostatnio dostałem model samochodu RC Amewi Max Tiger 4. Chciałbym wymienić w nim serwomechanizm bo ten oryginalny jest bardzo słaby.

Kupiłem taki na 15kg ale on ma przewód 3-żyłowy, a w oryginalnym jest 5 żył. Pewnie trzeba wymienić regulator i odbiornik?

Znalazłem takie coś:

https://pl.aliexpress.com/item/4001059649769.html?spm=a2g0o.cart.0.0.10713c000yOUg7&mp=1

https://pl.aliexpress.com/item/4000222381382.html?spm=a2g0o.cart.0.0.10713c000yOUg7&mp=1

 

i proszę o podpowiedź czy to będzie działać bo ja się nie znam w ogóle na tej elektronice. No i czy jak to wszystko podłącze to będzie dało się sparować z oryginalnym kontrolerem z zestawu? 

Jeśli nie, to proszę o poradę co tam zamontować żeby działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator może być. Pokaz jakieś fotki jak wygląda elektronika w modelu ,odbiornik , nadajnik. To serwo zapewne nie posiada elektroniki ( kiedyś takie gdzieś widziałem w modelu) dlatego ma 5 żył - 2 żyły silnik i 3 żyły potencjometr. Można zapewne przerobić to nowe serwo do starej elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można łatwo to przerobić. Serwo z pięcioma przewodami nie ma w środku elektroniki sterującej. Dwa przewody to zasilanie silnika a następne trzy to wyprowadzenia z potencjometru. Trzeba rozebrać oba serwa i przelutować kabelki. Elektroniki z "modelarskiego" serwa nie wyrzucać do śmietnika bo może się jeszcze kiedyś przydać. Jeżeli serwo będzie się obracać w przeciwnym kierunku jak oryginalne to trzeba zamienić miejscami kabelki na skrajnych wyprowadzeniach potencjometru. Działanie warto sprawdzić przed zapakowaniem serwa do zabawki bo nadajniki zabawkowe nie mają rewersów na kanałach (przynajmniej ja się z takimi w życiu nie spotkałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Ale tak oglądam na YT filmy i jak wymieniają ludzie regulator i odbiornik na lepsze to i można znacząco poprawić sterowność samochodu. Na tym też mi zależy.

Jakbym dokupił taki zestaw jak napisałem w pierwszym poście to by to miało "ręce i nogi"?

Tylko co wtedy z kontrolerem? Też trzeba wymienić czy da się go zaprogramować?

Nie znam się na tym, ten model wpadł mi w rece okazyjnie i jakoś chcę spróbować dojść ładu z nim.

 

Póki co sugeruję się tym co znalazłem w sieci i patrząc na przykład tu auto spisuje się o niebo lepiej niż ten mój fabryczny zestaw. Dokupiłem już amortyzatory olejowe, aluminiowe elementy układ kierowania, jakieś tam ozdóbki.

Na tym filmie poza silnikiem i podwoziem cała elektronika poszła do wymiany i widać tego rezultaty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, valdhaka napisał:

Dzięki za pomoc. Ale tak oglądam na YT filmy i jak wymieniają ludzie regulator i odbiornik na lepsze to i można znacząco poprawić sterowność samochodu. Na tym też mi zależy.

Jakbym dokupił taki zestaw jak napisalem w pierwszym poście to by to miało "ręce i nogi"?

Tylko co wtedy z kontrolerem? Też trzeba wymienić czy da się go zaprogramować?

Nie znam się na tym, ten model wpadł mi w rece olazyjnie i jakoś chcę spróbować dojść ładu z nim.

Po,pierwsze to sprawdż na jakiej częstotliwości ta aparatura nadaje,powinno pisać na panelu nadajnika,podejrzewam że 27MHz,lub 40MHz,tak że odbiornka tego co masz na myśli nie sparujesz.Serwo można podłączyć pomijając elektronikę serwa w odbiorniku,korzystając tylko z wyjścia sygnału i zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, valdhaka napisał:

Kontroler ma 2,4 ghz.

No a zakładając że chcę zbudować fajnego rock crawlera bo odezwało się dzieciństwo to można użyć tej elektroniki z poczatku postów? Da się to poskładać do kupy? Jak trzeba to kontroler dokupie.

Dokup nadajnik(''kontroler'')tej samej firmy co wspomniany na początku odbiornik,i obejdzie się bez problemów.Stary nadajnik jak Ci ruszy z nowym odbiornikiem to będziesz miał w zapasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czym Boga chwalić, chyba dalecy sąsiedzi ze wschodu tu grzebali. Pachnie ChRL jak nic.

Jakbym zostawił silnik, a reszte elektroniki wymienił na w/w to da się coś z tym zrobić? Na YT jest troche materiału, ze po upgrade'achjest to całkiem dobry sprzęt.

Ja tego po prostu nigdy nie robiłem, nie znam się na tym i potrzebuję pomocy.

IMG_20210112_213420.jpg

IMG_20210112_213345.jpg

IMG_20210112_213149.jpg

IMG_20210112_213042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, tylko się nie obraź, to podwozie to jest totalna zabawka i ładowanie w to kasy jest wywalaniem jej w błoto. Tak naprawdę to musisz zmienić wszystko, przede wszystkim nadajnik a razem z nim kompatybilny odbiornik. Do tego serwo i regulator. Szukając najtańszych i używanych urządzeń to i tak władujesz minimum 250-300zl. Chyba, że to traktujesz jako przedpole zabawy w crawling i widzisz się w modelarstwie kołowym. To trzeba podejść inaczej do tej sprawy i zacząć od porządnej aparatury, z pamięciami modeli, wieloma kanałami i dostępnymi odbiornikami. Np FlySky FS-GT5 2.4G 6CH (przykładowo https://allegro.pl/oferta/flysky-fs-gt5-2-4g-6ch-nadajnik-i-odbiornik-rc-9603916116 ) do tego serwo MG-996 ( https://allegro.pl/oferta/serwomechanizm-tower-pro-mg-996r-9276578219 ) i regulator dwukierunkowy do silników szczotkowych ( https://allegro.pl/oferta/regulator-szczotkowy-esc-320a-do-aut-i-lodzi-24h-10086199192 - tu od ręki, jak możesz poczekać to niemal za pół ceny kupisz). Z tej zabawki to później wykorzystasz serwo i regulator bo większość crawlerów i trialów napędzają silniki szczotkowe. I tyle. Bawiąc się w półśrodki więcej wydasz i więcej nerwów będzie Ciebie to kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając aparaturę i regulator pozostawiając silnik więcej mocy nie będzie. Słabe serwo kierunku można podmienić. Trzeba tylko sprawdzić jakie napięcie idzie na silnik w tym starym serwie. Jeżeli 5V to można zastosować standardowe serwo modelarskie , jeżeli napięcie pakietu 7,2V to trzeba serwo HV. Przeróbka prosta. Wymieniłbym tylko serwo i jakiś dobry pakiet. 

Jeżeli to stare serwo jest zasilane 5V to przy zamianie na mocniejsze ten wewnętrzny BEC może być słaby dla nowego mocnego serwa. Wtedy zastosowałbym zewnętrzny mocniejszy BEC. Najlepiej jakby ktoś znający temat to oglądnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik combo ze zdjęcia przypomina mi te z moich Reely Core i WLtoys'ów. Standardowe napięcia. Problem w tym, że nic tego nie wysteruje oprócz nadajnika z zestawu. Niby są jakieś multiprotokołowe moduły nadawcze ale kombinowanie z jakimś bardziej modelarskim nadajnikiem wyjdzie drożej od tej apki z mojego linku i wymiany serwa i ESC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie złożyłem ten samochód na nowych podzespołach i uwaga - działa ?

Wszystko kupiłem na Aliexpress i modyfikacje wyniosły mnie około 200zl.

Zamontowałem:

-Amortyzatory z tłumieniem olejowym

-Serwo

-Regulator obrotów

-Kontorler 6CH i odbiornik

-Silnik (czeka na montaż)

-Obciążyłem koła i cały samochód (waży blsko 3kg)

-Przemalowałem karoserię

-Kilka ozdób jak siatka na bagażnik, lina holownicza itp.

 

Auto działa, w pełni funkcjonalne, nie do porównania z oryginałem. Przepaść. Choć nie jest to pro zabawka to jakaś przynajmniej namiastka. Całkiem przyzwoita.

 

IMG_20210214_142319.jpg

IMG_20210214_142328.jpg

IMG_20210214_142337.jpg

IMG_20210214_142151.jpg

IMG_20210214_142125.jpg

IMG_20210214_142319.jpg

IMG_20210214_142249.jpg

IMG_20210214_142257.jpg

IMG_20210214_142307.jpg

IMG_20210214_142059.jpg

IMG_20210214_142113.jpg

IMG_20210214_142118.jpg

IMG_20210214_142141.jpg

Potrzebuje tylko pomocy w zdjęciu zębatki z wału silnika albo gdzie taką zębatkę kupię? Bo ta jest tak wprasowana, że nie mam pomysłu jak ją zdemontować.

IMG_20210214_155619.jpg

IMG_20210214_133001.jpg

IMG_20210214_133021.jpg

IMG_20210214_132906.jpg

Tu pierwsza, próbna jazda zakończona jak widać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2021 o 15:53, valdhaka napisał:

Potrzebuje tylko pomocy w zdjęciu zębatki z wału silnika albo gdzie taką zębatkę kupię? Bo ta jest tak wprasowana, że nie mam pomysłu jak ją zdemontować.

 

Złap jakiegoś zegarmistrza który naprawia duże zegary ścienne. Powaga. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.