Skocz do zawartości

Jeti MAX BEC 2D PLUS EX


Elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam zagwozdkę z ww regulatorem - przestał współpracować z wyłącznikiem magnetycznym. W zeszłym sezonie działał bez problemów, teraz po dłuższej przerwie chciałem coś podłubać przy modelu i widzę że regulator nie reaguje na wyłącznik magnetyczny. Po podłączeniu pakietów regulator od razu startuje, po przyłożeniu magnesu do wyłącznika zielona dioda na nim wskazuje normalną pracę (czyli przy włączaniu zamruga i świeci na zielono, a przy wyłączaniu zamruga i gaśnie), natomiast regulator cały czas pozostaje włączony, tak jakby nie widział wyłącznika.

Spotkał się ktoś z takim działaniem? Może jest jakiś sposób aktywowania tego wyłącznika o którym nie wiem (w manualu też nic na ten temat niema). Może  coś padło (w regulatorze, w wyłączniku)? Telemetria i zasilanie elektryki działa jakby nigdy nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj Krzysztof miałem to samo w moim Becu i nic nie byłem w stanie z tym zrobić bo kupiłem go poza oficjalną dystrybucją.

                                                                                                                                                                        Pozdrawiam Władek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że znalazłem rozwiązanie.

Okazało się że przewód sygnałowy był ułamany zaraz przy polu lutowniczym w regulatorze, minusowy też był kiepski. Polutowałem, zalałem odrobiną kleju na gorąco co by kable nie trzymały się ino na lutach i... regulator zaczął współpracować z wyłącznikiem. Polecam tym którzy mają takie regulatory zrobić podobnie, bo to tylko kwestia czasu kiedy się ułamie jakaś żyła.

 

Władek, może u Ciebie podobnie. Poruszaj za przewody wychodzące z regulatora.

20210116_131543~2.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.